Niestety powietrze w Polsce bywa jednym z najbardziej zanieczyszczonych we Wspólnocie Europejskiej i na całej planecie

Już od kilku lat dużo mówi się o tym, że w naszej ojczyźnie bywa taki smog, jak choćby w Azji. To po prostu niekorzystnie wpływa na ludzkie zdrowie.
Seniorzy przekonują, że dawniej powietrze było o wiele gorsze, co dało się zauważyć niemal gołym okiem.

szafa z ciuchami

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże w latach komunizmu nikt o tym nie mówił. Teraz trąbi się o tym na każdym kroku — szczególnie zimą. To okropny czas w roku, jeśli chodzi o smog, ponieważ w wielu polskich domach WCiąż działają stare kopciuchy.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło tonik przeciw wypadaniu włosów a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Prócz tego istnieją nadal ludzie, którzy wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą zrozumieć, że trują siebie oraz innych. Wobec tego istotne wydaje się być, żeby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W mieszkaniu natomiast powinniśmy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to najczęściej niewielkie urządzenie, które będzie uwalniało nas od groźnych pyłków z powietrza. Ważne wydaje się być, by dowiedzieć się, jakie zanieczyszczenia on usuwa. Kupowanie drogiego sprzętu, który nie usuwa najgorszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, gdyż o nie głównie chodzi. Oczyszczacze bywają różne, ale powinny posiadać kilka głównych cech. Jeśli przykładowo pragniemy, by pracowały również nocą, to muszą mieć system cichej pracy.

Wówczas nie buczą oraz nie palą się im żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy przykładowo chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Musi być on również w miarę lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W dzień na przykład może stać w salonie, a w nocy w sypialni.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*