Niejeden remont potrzebuje znacznej liczby przeróżnych elementów wykończeniowych — dotyczy to też listwy przypodłogowej

remonty z reguły nie kojarzą nam się z niczym miłym. Jednakże co jakiś czas musimy je wykonywać.
Niełatwo wyobrazić sobie, żeby można było żyć w jednym domu bez remontowania go przez całe życie.

listwa

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wtedy wyglądałyby nasze sypialnie lub łazienka? Byłby to na pewno niemiły widok. Jeżeli zatem mamy zamiar zaplanować duży remont, to pewnie obejmie on też podłogi. W kuchni powinniśmy położyć płytki, a w pokoju panele lub deski. Na pewno zdecydujemy się także na pomalowanie ścian. By wszystko elegancko się prezentowało oraz by efekt końcowy przypadł nam do gustu, to powinniśmy również zamówić elementy wykończeniowe. Możliwe, że nie myśleliśmy o tym wcześniej i nie uwzględniliśmy ich zwyczajnie w budżecie, ale bez nich remont nie będzie skończony. Istotna jest na przykład listwa przypodłogowa. Ma ona dwie funkcje.

Poszukiwana jest przez Ciebie sprawdzona informacja spod linku? To świetnie, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie dawkę nowych wpisów. Należy kliknąć w link.

Po pierwsze jest poniekąd elementem dekoracyjnym. Dzięki temu nie będzie widać żadnych przycięć desek przy samej ścianie. Wszystko ładnie zakryje. Po drugie jest również funkcjonalna. Coraz częściej po prostu w listwie skrywa się kable. Dzięki temu nie trzeba będzie kłóć ścian, kiedy coś nawali i w którymś z pokoi nie będzie prądu.

To szybki oraz łatwy sposób na to, aby nikt z znajomych nie mógł dostrzec kabli, które w przeciwnym razie wisiałyby gdzieś pod sufITem (co wyglądałoby okropnie) albo musiałyby być wkute w ścianę (co powoduje dużo pyłu, następnie sprzątanie i znacznie więcej problemu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*