Jaki kierunek studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który ma zamiar podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – który profil nauki wybrać? To zwłaszcza ważna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na następne kilka lat życia młodego człowieka ale także na następującą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w ostatnich latach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami światowej i ogólnokrajowej koniunktury.

Który profil, w takim razie, opłaca się rozpocząć? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnorodnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczychoraz rolniczych . Przywołany kierunek jest oferowany zarówno na uczelniach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź do serwisu (https://visaandwork.com/zezwolenie-na-pobyt-rezydenta-dlugoterminowego-ue/) a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Faktem jest, że turystyka studia to profil podparapetowy – czytaj w serwisie – nie dla każdego. Osoba chcąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również cechować się kreatywnym myśleniem oraz świetną organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo istotnymi zdolnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

Jeżeli chcesz powiązać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa ! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w sekretariacie interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*