Książki

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców

Aktualnie znajomość języków obcych jest cechą niezwykle ważną i pożądaną. Dzięki niej wyprawy zagraniczne stają się prostsze, ponieważ umiejętność posługiwania się danym językiem obcym pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości stresu. Jest to ważne również w przypadku wyniknięcia niebezpiecznych sytuacji, na przykład wypadku przy pracy.

Ogólnie przy znajomości języka obcego łatwiej można poradzić sobie z różnymi zwykłymi sprawami w obcym państwie. Z tej przyczyny coraz więcej ludzi aktualnie rozpoczyna naukę języków. Bez wątpienia najpopularniejszy na świecie jest język angielski, którym można porozumieć się w większej części państw świata. Chęć nauki obcego języka nierzadko również motywowana jest zawarciem związku z osobą z obcego państwa i przeprowadzeniem się do niego na zawsze. Także języka polskiego uczy się pewna grupa ludzi z innych krajów. Z tego powodu przykładowa fraza „korepetycje z języka polskiego” wyszukana w Internecie daje dużo wyników.

Trudności polszczyzny

Książki
Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo obcokrajowców zgadza się, że język polski jest bardzo kłopotliwy do opanowania dla osoby, która nigdy nie miała z nim styczności. wypływa to w dużym stopniu z problemów z wymawianiem, spowodowanych występowaniem w języku polskim znacznej liczby „szeleszczących” głosek, jakich nie znajdzie się w żadnym innym języku. Z tego powodu często ludzie, którzy nauczyli się polskiego, nie są w stanie wyzbyć się obcego akcentu. Język polski ma także skomplikowaną gramatykę ze względu chociażby na sporą liczbę przypadków, przez które się odmienia. Mimo trudności wiele osób z zagranicy bardzo dobrze język polski opanowuje.

Sposoby nauki
Języka polskiego można uczyć się rozmaitymi metodami. W Polsce przykładowo działa wiele szkół oraz organizacji działających przy uniwersytetach, które nauczają języka polskiego ludzi z innych krajów (kliknij tutaj). Rzecz jasna analogicznie jak w sytuacji każdego innego języka, możliwa jest nauka polskiego na własną rękę za pomocą książek. Jest to jednak szczególnie kłopotliwe z uwagi na konieczność opanowania wymowy. Wdrażane są także metody bardziej nowoczesne. Możliwe są na przykład konwersacje dla obcokrajowców online, dzięki którym określony człowiek bez opuszczania domu może odbywać lekcje obcego języka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*