nowoczesna szkoła

Nauka języka dla obcokrajowców

nowoczesna szkoła

Jakiś czas temu opublikowano analizy specjalistyczne, z których płynie wniosek, że polski jest jednym z najcięższych do przyswojenia języków na świecie. To żadne zaskoczenie. Możliwe, że krajanom to wszystko wydaje się kuriozalne, lecz by dostać godną uznania opinię, trzeba spytać kogoś spoza Polski. Pomyślmy głębiej – który język posiada tak skomplikowaną odmianę? W jakim języku jest tyle straszliwych pułapek ortograficznych? Podobnie zawiły jest tylko język Chińczyków. Co zatrważające, wyniki egzaminów maturalnych i analizy nauczycieli stwierdzają, że nierzadko nawet sami mieszkańcy Polski nie umieją dobrze posługiwać się polszczyzną.

Przyjechałeś ostatnio do Polski i pragniesz ulepszyć swój język polski? Do Google wpisz frazę „kursy polskiego warszawa”. Jeżeli osiedliłeś się w innym mieście niż stolica, w słowach zmień lokalizację. Możesz również spróbować wpisać słowa po angielsku, najlepiej „polski dla obcokrajowców miasto”.

W sytuacji, gdy nie chcesz przeznaczać gotówki na naukę polskiego, możesz zawsze poprosić o korepetycje przyjaciela. Poszperaj też w cyberprzestrzeni, spotkasz tam całą masę bezpłatnych kursów językowych. Miej na uwadze, że najefektywniej języka Polaków nauczą cię dwie rzeczy. Poczytaj kilka najsłynniejszych polskich dzieł literackich, takich jak np. Trylogia Sienkiewicza. Po drugie, rozmawiaj po polsku – dobrze jest konwersować z przyjaciółmi, którzy mogą cię szybko skorygować i powiedzieć, jak właściwie należy się wyrażać.

Dostępne dla wszystkich kursy polskiego warszawa (sprawdź na stronie) są czasem też gwarantowane przez uniwersytety, o ile studiujesz w Polsce w ramach Erasmusa. O ile masz szczęście, możesz napotkać anonse o darmowych kursach języka, robionych przez wolontariuszy. polski (dużo więcej collegium-novum.pl/

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*