podatki

Nasza ojczyzna jako jeden z kilku państw w rejonie ma dostęp do Bałtyku i jej linia brzegowa jest stosunkowo rozciągnięta

Zapotrzebowanie ludzi na energię stale wzrasta, a niestety zasoby różnych źródeł energii z roku na rok coraz bardziej się kurczą.
Jeżeli popatrzymy na prognozy wydobycia węgla czy gazu, to mamy możliwość zorientować się, że znawcy uprzedzają, że za jakiś czas skończy się złota passa i nastąpi koniec surowców, które teraz wydobywa się z głębi ziemi.

podatki
Źródło: pixabay.com

Wobec tego oczy znacznego odsetka krajów oraz międzynarodowych koncernów zwróciły się w stronę wody. Woda zajmuje przecież 2/3 powierzchni naszej Ziemi, a pod jej dnem spoczywa z pewnością jeszcze ogrom niewykorzystanych surowców. Wobec tego licznie budowane są na wodach platformy czy statki wiertnicze. Wszystkie podobnego rodzaju sprzęty określa się jednym ogólnym mianem: konstrukcje offshore. Są to najczęściej również elementy wielkich całości, zatem wieże schodowe, żurawiki, drabiny itp. Stawianie i reperowanie takiego typu konstrukcji bywa niezwykle kosztowne oraz czasochłonne, ponieważ wszystko odbywa się na wodzie, często w rejonach arktycznych. Wszelkie konstrukcje offshore muszą spełniać normy NORSOK albo DNV. Oba świadectwa były stworzone przez norweskie towarzystwa i nikt się temu nie dziwi – Norwegowie znają się na ciężkich warunkach na groźnym oceanie, jak mało kto.

Biorąc pod uwagę, że budowa platform bywa szalenie droga, to przedsiębiorstwa łączą się w grupy, żeby podołać wyzwaniu, jednak nagroda ciekawe http://www.promus.katowice.pl/o-spolce/nagrody-i-certyfikaty/ (wydobyty gaz albo ropa) na pewno wynagrodzi im wszystkie poniesione koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*