moda, pokaz mody

Najnowsze tendencje w w kwestii modowej, czyli co widzimy na wybiegach

Praktycznie co roku parę tendencji w modzie staje się tak znane, że zachwyca się nad nimi każdy kto lubi modę. Czasem dzieje się tak , iż dany trend zostanie z nami na dłużej, jak dla przykładu wracające co roku w okresie wiosennym pastele, czy też ornamenty florystyczne. Jednak najczęściej jest tak, iż rozchwytywana w danym sezonie tendencja, po kilku miesiącach zostaje całkowicie zapomniana, zastępowana przez inną, nowszą. Ciekawe jak potoczą się losy te, które kochamy dziś?

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Działem przemysłu modowego, w którym najwięcej się dzieje jest niezaprzeczalnie obuwie. Co niezwykle interesujące w teraźniejszych czasach stawiamy na całkowitą wygodę albo pełną elegancję, nie uznając półśrodków. Królują więc białe tenisówki damskie wraz z czarnymi sandałkami na cieniutkiej szpilce. To jednak nie koniec, gdyż bardzo pożądane stało się łączenie absolutnie odmiennych stylów, więc niczym dziwnym jest wybór: białe tenisówki damskie na ślub, czy inne specjalne wyjście. Jeśli mówimy o kolorystyce to najczęstszym wyborem są właśnie śnieżnobiałe (sprawdź informacje), pudrowo-różowe lub miętowe trampki. W następnej dziedzinie króluje natomiast klasyka i stonowana kolorystyka.Można się spodziewać mnóstwa bieli, beżu i szarości, lecz przede wszystkim znajdziemy tu wszechwładną czerń. Jednak często zauważalną kombinacją są eleganckie szpilki i podarte spodnie dżinsowe, nadające całemu wizerunkowi odrobinę drapieżności. Jak wiemy moda to nie jedynie obuwie, a również sukienki, spódnice, bluzki, dodatki, biżuteria i mnóstwo.

kobieta, moda, buty
Autor: Cristian Dina
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnim odkryciem są często za duże narzutki i palta, dodające nam szyku i stylu nawet jeśli, ubierając się o poranku w pośpiechu, założyliśmy byle co. Miętowe trampki do wyjściowej sukni, porwane spodnie i szpilki i mnóstwo innych połączeń, które wielu wydają się bardzo kontrowersyjne, a niektórym na pewno, nieodpowiednie oznaczają, iż dzisiaj chodzi nam głównie o zabawę modą (zobacz na stronie). Kreatywność jest bowiem najbardziej pożądana, a niszczenie zasad, na porządku dziennym. Oczywiście nie ma pewności, iż takie, niekonwencjonalne trendy pozostaną z nami na dłużej, czy po paru miesiącach odejdą w zapomnienie. Jednakże tendencje do eksperymentowania i łamania norm obyczajowych, widoczne są też w paru innych dziedzinach działalności ludzkiej, więc może prawdą jest, że w modzie nie istnieją już zasady i liczy się tylko kreatywność.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*