Najlepsze miejsce na odpoczynek? Co powiesz na Kaszuby? To wspaniałe miejsce, gdzie znajdziesz prawdziwy relaks

Chcesz zobaczyć coś niezwykłego? Praktycznie 700 jezior i ponad 50 rezerwatów? Do tego mnóstwo zielonych lasów, wartkie rzeki, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe. Brzmi zachęcająco? Takie atrakcje gwarantuje Szwajcaria Kaszubska, czyli interesująco wspaniała kraina leżąca na Północy Polski. Mnóstwo ludzi jest zdania, że to najciekawsze miejsce w Polsce.

ruszajwpolske.pl/noclegi/kaszuby/domki_letniskowe/r,10,1,1,index.html

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujące są tu malownicze jeziora typu rynnowego lub zalesione wzgórza, między którymi malowniczo zlokalizowane są interesujące miasta. Cały ten teren leży na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, stworzony on został w celu chronienia zasobów naturalnych, historii, kulturowych i krajobrazu. Szwajcaria Kaszubska to mnóstwo wspaniałych miejsc. Przede wszystkim powinniśmy obejrzeć domek postawiony do góry nogami. Dokładnie tak, do tego znajdziemy w nim zupełne wyposażenie. Został zaprojektowany przez właściciela tartaku w Szymbarku. Można zwiedzać go przez cały rok.

domki letniskowe

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wejdziemy do środka możemy poczuć się nieswojo. No cóż, przez minutę chodzimy po suficie, więc zawrót głowy mamy jak w banku. Taka chwila, kiedy ponad głową zawieszone są krzesła, stół czy telewizor? To ciekawe doświadczenie, które zapamiętasz na długo.

Bardzo ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? (https://naturalhotel.pl/nasze-pokoje) Jeśli tak, to namawiamy do kontaktu. Z chęcią odniesiemy się do najkrótszej wzmianki.

Nieopodal dalej, w Mirachowie znajdziesz kaszubski park miniatur. Wiele makiet, które wiernie oddają znane budynki zostały zmniejszone 25-krotnie w odniesieniu do oryginałów. W parku są budowle z Kaszub, Polski, ale również ze świata. Jest więc na przykład Statua Wolności, Biały Dom czy Wielki Mur Chiński. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko zachwycająca przyroda, ale też niezwykła (przykład), niezwykle charakterystyczna kultura oraz tradycja kaszubska.

Sztuka ludowa, szczególnie haft kaszubski, sztuka czy ceramika mają mnóstwo zwolenników. Wielką atrakcją jest praktykowany przez mieszkańców tutejszych gmin język kaszubski. Ciekawe są muzea w regionie, jak Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Muzeum Neclów w Chmielnie. Wspomniane miejsca umożliwiają poznanie zasobne dziedzictwo kulturalne Kaszub. W te regiony można przybyć o każdej porze roku, ponieważ niezależnie od pory roku, a może zima czy wiosna, zazwyczaj można znaleźć piękno, we wszystkich zakątkach. Szukasz noclegu? Prawdopodobnie domki letniskowe Kaszuby, okażą się najlepszym wyborem.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*