armatura przemysłowa, arapneumatik

Możliwości użycia pras w przemyśle

W zależności od budowy i zastosowania, prasy są nie rzadko wykorzystywane do przygotowywania tworzyw syntetycznych lub wyrobów zrobionych z metalu, używanych praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Każde urządzenie techniczne, w którym są stosowane siłowniki hydrauliczne stosuje prasę. Mocne strony napędów hydraulicznych, to spore siły, proste i dokładne sterowanie oraz ogromna trwałość. Dzięki ulepszeniom technologicznym, prasa hydrauliczna jest dziś bardziej szybka i znacznie bardziej dokładna z możliwością zastosowania sterowników elektronicznych. Połączenie prasy hydraulicznej ze sterowaniem elektronicznym, umożliwiają skok wydajności podczas procesów produkcyjnych.

elektromechanika, arapneumatik
Prasa hydrauliczna znajduje zastosowanie w tłoczeniu, wykrawaniu oraz procesach gięcia. Prosty system sterowania oraz kalibracja głębokości zejścia siłowników hydraulicznych, w dużym stopniu aktywuje cykl pracy maszyny. Dobra konstrukcja, duży skok siłownika a także duży stół roboczy sprawia, że maszyny znajdują duże zastosowanie w zakresie plastycznej obróbki metalu lub różnego rodzaju podnośnikach. Tutaj dobrym przykładem może być winda. Prasy o charakterze hydraulicznym, mogą być stosowane również do przetwarzania i obrabiania surowców wtórnych a także w trakcie prasowania proszków ceramicznych. Prasa hydrauliczna o klasycznej budowie, stosowana jest w podnośnikach oraz w układach hamulcowych pojazdów silnikowych. Klasyczna budowa pompy tłokowej wykorzystywana jest tylko i wyłącznie w układach, które nie potrzebują dużej siły nacisku. Z kolei prasa (sprawdź co sprzedaje Mar Agency Sp. z o o) zębatkowa będzie najlepsza do montażu mniejszych tulej i łożysk oraz do prac rękodzielniczych. Posiada precyzyjnie frezowany stół z otworem do usuwania odpadów i dwoma gwintowanymi otworami mocującymi. Specjalistyczna prasa – sprawdź niskie ceny na prasy pneumatycznewww.arapneumatik.pl – hydrauliczna warsztatowa gwarantuje skuteczną obróbkę części blaszanych o różnych rozmiarach.
pneumatyka, arapneumatik

Stworzona i zrobiona z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych, zapewnia niezwykle sprawną pracę. Więcej pras tutaj.

Instrukcja obsługi prasy nie jest skomplikowana. Prasa hydrauliczna została tak zrobiona, aby mogła być obsługiwana przez jedną osobę. Wypada też wspomnieć, że prasa hydrauliczna tego typu, występuje w dość dobrej cenie. Dzięki temu, osoba, która zakupiła prasę dostanie precyzyjną prasę hydrauliczną, która na pewno przyczyni się do zwiększenia wydajności pracy przy obróbce plastycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*