smartfony

Nowa era telefonów komórkowych

Rozwój gałęzi smartfonów uległ przyspieszeniu w ostatnich latach. W chwili obecnej ponad 50% kupowanych komórek to smartfony. Prym wiedzie iphone, którego premiera za każdym razem jest poruszana w mediach. Apple posiada rzeszę fanatyków, którzy czekają najczęściej w kilometrowych kolejkach by kupić telefon w pierwszym dniu sprzedaży.

Pomimo wysokich kosztów, produkty Apple’a sprzedają się znakomicie. Na tyle, że stracił mocno na tym pierwotny lider – nokia. Skandynawska firma przegapiła boom na smartfony, przez co bardzo szybko zauważalnie odbiło się to na jej wynikach finansowych.

smartfony
Źródło: technibufallo.com

Sytuację wykorzystali producenci z Azji głównie samsung. Najdroższy telefon Samsunga Galaxy znakomicie się sprzedaje, a i jego cena jest dużo niższa od cen Iphona. Telefon Samsunga oferuje bardzo dużo zaawansowanych opcji, często takich samych co Iphone.

HTC zaprezentowało pierwszy smartfon z systemem Microsoftu i HTC Sense – nowym interfejsem. Zamontowany w HD2 szeroki ekran na 4,3 cala zezwala na wyświetlanie ostrego obrazu oraz proste przeglądanie stron internetowych i użytkowanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze większe możliwości.

To następny krok w stronę użytkowania telefonów. Wyświetlacz 4,3 cala umożliwia wyświetlanie animowanych wiadomości o pogodzie z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być zmieniane w sposób najbardziej pasujący potrzebom właściciela poprzez ściąganie nowych programów.

Charakterystyczne jest to, że w nowych odsłonach smartfonów wyświetlacze są coraz większe. Nie ma już klawiatury, obecnie pokazywana jest na wyświetlaczu smartfona. Duże ekrany pozwoliły na tworzenie userom wielu programów jak nawigacje.

Również jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest bardzo dobra. Najczęściej posiadają one po dziesięć megapikseli i znakomitą jakość zdjęć.

Duża szybkość obliczeniowa w smartfonach pozwoliła na tworzenie przeróżnych aplikacji. Sprawiło to że zrodziła się następna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Wiele firm chce mieć własne programy, by przyciągnąć klientów. Są to programy takie jak opcja notatniki, czy przeróżne gry. wyświetlacze (kliknij wyświetlacze cen)

Źródło: jojomobile.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*