bateria łazienkowa

Problemy bożonarodzeniowe

Jak wszystkim wiadomo, Reguły Murphy’ego to humorystyczne zwroty w formie często krótkich powiedzeń, celowo stworzonych jako definicje. Pierwsze takie prawo zostało sformułowane w latach 40 XX wieku. Pracowano nad problemem wpływu przeciążenia na biologię człowieka.

Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Jak głosi jedna z wersji żartu na zapytanie żurnalisty jak udało się uniknąć ofiar rannych odpowiedziano, że wzięto pod uwagę prawo tutaj > winski.pl/ jednego inżyniera tegoż projektu badawczego – Murphy’ego a więc następująca sentencje:

„Jeżeli coś może się zepsuć, z całą pewnością tak właśnie się stanie”. Z czasem sentencje naukowca pesymisty z poczuciem humoru stały się tak powszechnie znane, iż zaczęto je uzupełniać o podobne.

Prawo – więcej opinii na ten temat – to ma zastosowanie w mojej łazience. Ilekroć odmawia posłuszeństwa jakaś bateria umywalkowa (bateria do kranu) czy też bateria prysznicowa, z pewnością zdarzy się to w okresie świątecznym, powodując w ten właśnie sposób, że na kilka dni mogę spokojnie odstawić kawę (z powodu wzrostu mojego ciśnienia) ponieważ zakup takiego elementu nie jest prosty – wybór jest ogromny. Odnawiając naszą łazienkę możemy realizować swoje najbardziej oryginalne marzenia. Należy jednakże zwrócić uwagę na pewne kwestie techniczne, gdyż możemy zakupić wprawdzie ładną baterię umywalkową, baterię prysznicową czy baterię bidetową (baterie do bidetu), jednakże trudnym będzie jej montaż w naszej łazience.

Przy wyborze najistotniejsze są dwie cechy: to czy bateria jest „stojąca” to znaczy stożkowa czy też ścienna. Baterie pierwszego typu są łatwiejsze w montażu, ich zaletą jest to, że ich umiejscowienie jest w mniejszym stopniu zależne od tego w jaki sposób przebiegają rury doprowadzające wodę, dzięki czemu zwykle nie jest konieczne kucie ścian. Dlatego też są one najbardziej rozpowszechnione w nowo wybudowanych budynkach. Kolejny rodzaj to baterie ścienne zakładane częściej w starszych mieszkaniach. Niestety tutaj jednak konieczna jest precyzja podczas instalacji, gdyż inaczej czeka nas dodatkowe kucie, więc też dodatkowe koszty montażu.Trzeba również wziąć pod uwagę, iż im bateria wannowa, bateria prysznicowa czy bateria bidetowa więcej waży, tym będzie mniej podatna na zmiany temperatury wody. Poza tym większy ciężar zwiększy szczelność naszej baterii.O tym wszystkim właśnie – dzięki regułom amerykańskiego naukowca – trzeba było pomyśleć kiedy smażył się karpik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*