Nabywanie posiadłości w trakcie licytacji komorniczych w niezwykle okazyjnych cenach

W dzisiejszych czasach młodzież zaraz po ukończeniu studiów nie dostają od razu upragnionej pracy, w jakiej mogliby zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, by nabyć nowe mieszkanie, samochód lub wyjechać na wczasy życia. Każdy próbuje oszczędzać swoją wypłatę, żeby w niedalekiej przyszłości można było ją ulokować w coś stałego , a także praktycznego.

Efektem tego, iż w tym momencie zdecydowanie mniej osób może pozwolić sobie na nabycie domu bądź mieszkania za normalną cenę jest wzrost zaciekawienia różnorodnego rodzaju licytacjami na których zdarza się zdobyć lokal za zdecydowanie niższą cenę. W ostatnich latach dużą sławą cieszą się licytacje komornicze – szczegóły w serwisie , na których jesteśmy w stanie kupić nie tylko małe kawalerki, ale też wypasione oraz gigantyczne apartamenty.

Zainteresowała Cię ta wiadomość? Jeżeli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na portalu (https://ehydrogaz.pl/trojniki-kanalizacyjne-pcv,c99,pl.html) inne artykuły, one również będą na opisywany temat.

Jeśli nie interesuje nas mieszkanie w bloku to musimy rozejrzeć się za willą, rezydencją lub pustym gruntem budowlanym, na którym możemy postawić upragniony budynek.

Oczekując na świetną okazję powinniśmy stale sprawdzać oficjalny portal internetowy, na którym opisywane są aktualne licytacje komornicze, które będą się odbywać w niedalekiej przyszłości. Jeżeli żyjemy w stolicy województwa dolnośląskiego licytacje będzie prowadził komornik we Wrocławiu , który powinien to ogłosić na dwa tygodnie przed określonym terminem. W tej publicznej sprzedaży każdy może wziąć udział, jeśli rozporządza gotówką bądź ma szansę pobrania kredytu i poza tym nie jest z najbliższej rodziny dłużnika.

Podczas pierwszej licytacji ceną wywoławczą jest kwota wyznaczona za pośrednictwem rzeczoznawcy majątkowego, jeśli natomiast nie będzie ofert zakupu odbywa się kolejna licytacja w czasie której komornik we Wrocławiu obniża cenę na 2/3 oszacowanej, aczkolwiek jest to najniższa należność za jaką można nabyć wystawioną na sprzedaż parcelę.

W trakcie podejmowania decyzji o zakupie nowej posiadłości warto udać się na tego typu przetarg, gdyż może uda nabyć nam się apartament lub dom w zdecydowanie bardziej przyciągającej cenie, aniżeli w tej prezentowanej na rynku. Trzeba tylko być na bieżąco z różnymi propozycjami, które wystawiane są do wiadomości społecznej przez komornika. Warto też zabezpieczyć się i mieć co najmniej 1/10 ceny oszacowanej, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli licytować daną propozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*