najlepszy telefon iPhone 4

Jakiego pokrowca na telefon wymagasz? – sprawdź w e-sklepie.

Obecnie większość ludzi nie rozstaje się na co dzień ze swoją komórką. Ciągły rozwój technologi sprawia, że smartfony posiadają coraz więcej przydatnych na co dzień funkcji. Nasza komórka nie jest już tylko zwykłym telefonem, ale staje się powoli poręcznym małym komputerem. Zastanówmy się, czy należy kupić pokrowiec, który chroni urządzenie przed zewnętrznymi uszkodzeniami.

Zagrożone smartfony

najlepszy telefon iPhone 4
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje powszechna opinia, że nowe smartfony są szczególnie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, gdyż posiadają duże ekrany. Faktycznie jednak prawie wszystkie modele mają ekran wykonany z tzw. gorilla glass. Jest to specjalny rodzaj szkła, stosowany praktycznie przez wszystkich producentów smartfonów a także innych urządzeń, wyposażonych w ekran dotykowy. Dzięki temu ekrany naszych telefonów są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

O ile jednak możemy być w miarę spokojni o ekran telefonu, znacznie gorzej jest z obudową.

Jest to część, na którym producenci oszczędzają na kosztach produkcji. Im tańszy model smartfona, tym gorsza i słabsza obudowa. Najgorzej sprawdzają się oczywiście te wytworzone z plastiku, jednak także te aluminiowe są bardzo podatne na destrukcję.


Dobierz odpowiednie etui

artystyczne etui na telefon
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy jak najdłużej zachować estetyczny wygląd naszego telefonu, powinno się zainwestować w porządny pokrowiec (strona produktu). W sklepach z akcesoriami jest całkiem spory wybór tego typu produktów, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Niestety nie ma jednego uniwersalnego modelu etui, ponieważ smartfony mają różne wielkości ekranów. Stąd też przed zakupem sprawdzić parametry naszego telefonu lub zwyczajnie wziąć go ze sobą do sklepu i przymierzyć etui na miejscu.

Inny typ obudowy

Ostatnio szczególnie modne są same obudowy na telefon, które chronią wyłącznie tylną cześć urządzenia. Większość z nas chce mieć stały dostęp do ekranu dotykowego, bez konieczności otwierania i zamykania pokrowca. W obudowach tego rodzaju ekran jest zawsze odsłonięty, gotowy do użycia. Modne obudowy dostępne na stronie to także doskonały sposób na spersonalizowanie swojego telefonu. W zależności od modelu obudowy mogą być wykonane z plastiku, gumy lub sylikonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*