Które buty wybierać dla dzieci? Na co zwracać uwagę? W jakim wieku rozwój stopy jest szczególnie ważny?

Jak udowadniają znawcy tematu ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, zaś prawie osiemdziesiąt procent dorosłych ma dolegliwości stóp. Skąd takie dziwne rezultaty? Najbardziej znana przyczyna to kupowanie złego obuwia w okresie dziecięcym. Tak więc, aby to tego nie dopuścić należy zwracać szczególną uwagę na wybór obuwia. I to już od najbardziej młodych lat.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Obuwie dziecięce – trzewikiTo bardzo ważne, zwłaszcza jak pomyślimy o tym, jakie dzieci są ruchliwe. Ich cały czas wypełnia zabawa i bieganie, więc właściwie dobrane obuwie jest wręcz niezbędne. Najważniejsze to dopasować obuwie do wieku dziecka, ponieważ na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę inne wymagania. Należy to mieć na uwadze przez cały czas, nawet kiedy dobieramy kapcie dziecięce.

Ortopedzi nie zostawiają wątpliwości udowadniając, iż póki dziecko nie rozpocznie chodzić, powinniśmy pozwolić stópkom na swobodny rozwój. Oznacza to, iż w początkowych etapach życia najlepsze będą dla niego skarpetki z antypoślizgowymi spodami. Na mroźne spacery właściwym rozwiązaniem będą otulacze, gdyż pomagają one zachować ciepło.

Interesujący wpis? Zatem z pewnością przypadnie Ci do gustu również informacja z www, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy w niego wejść.

Dla dzieci, jakie rozpoczynają chodzenie polecane są buty z cholewką które sięgają ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są ważne, gdyż dziecko ze z niezbyt dobrze wykształconym zmysłem równowagi chodzi w sposób charakterystyczny.

Jak zaopatrzyć się w przyzwoite półbuty dziecięce?
Starsze dzieci, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, są w stanie zakładać półbuty oraz sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. To zagłębienie pod piętą, jakie utrzymuje ją w normalnym ustawieniu. Dla 6-letnich dziewczynek odpowiednie są też balerinki. Dzieci w wieku szkolnym mogą nosić wszystkie typy butów, oczywiście jeśli mają zdrowe stopy. Istotne, aby pamiętać, iż maksymalny obcas powinien

buty

Autor: Ukala by EMU Australia
Źródło: Ukala by EMU Australia

wynosić 3,5 cm.

Należy także pamiętać, iż to nieodpowiedni pomysł, aby nasze dzieci miały buty po rodzeństwie. Każdy bowiem ma trochę inne stopy, odznaczają się różnorodnymi cechami. U niektórych dzieci z problemami stóp widać zniekształcenia butów. Jeśli więc dzieci będą nosiły buty po starszym rodzeństwie to mogą przejąć po nich te niedogodności. Pamiętajmy więc o tych paru warunkach i nie narażajmy naszego dziecka na problemy w przyszłości. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, żeby zapobiec tak nieprzyjemnym sytuacjom, jak kłopoty ze stopami w dorosłym życiu.Więcej informacji

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*