Kontuzja? Nie zamartwiaj się, wypróbuj najskuteczniejszą terapię

Jedziesz na nartach, stok jest fantastycznie przyszykowany, śnieg świeży, ale dobrze ubity, słońce idealnie świeci, a błękitne niebo mówi nam, iż to będzie idealny górski pobyt. Jeździsz calutki dzień, na drugi dzień to samo, podczas trzeciego dnia przekonujesz się, iż zjazd jest już trochę w gorszym stanie. Myślisz, że to wszystko przez rosnącą temperaturę (wzrosła dzisiaj do blisko ośmiu stopni na plusie), a też przez coraz większą ilość narciarzy. To już nie to samo, jeździsz jednakże uparcie, aż w końcu… zaliczasz kraksę. Na tyle poważny to incydent, że musisz zrezygnować z nart już do końca zimowych wakacji. A co dalej?

Nie jest to zbyt miłe, kiedy w okresie odpoczynku należy udać się do specjalisty. Co to w ogóle za czas wolny? Nie ma jednakowoż innego sposobu wyjścia z tej sytuacji. Na szczęście trafiliśmy na dobrego fachowca, ponieważ obecnie ten wypoczynek wspominamy, z jednej strony, jako nieszczęście, lecz z innej strony cieszymy się, iż tak się to wszystko skończyło. Dalej możemy jeździć na nartach, a po pamiętnej kontuzji nie ma już prawie śladu. Co takiego zaproponował lekarz , że dzisiaj czujemy się już naprawdę dobrze? Terapię czynnikami wzrostu.

Zainteresował Cię ten tekst? Odwiedź pomocny link (https://sancotest.pl/formularz-zgloszeniowy), a poznasz więcej danych na opisywany temat, które na pewno Cię zainteresują.

Za tą nieznaną nazwą znajduje się cudowna metoda, w której główną rolę odgrywają białka. Ich zadaniem jest stymulacja procesów naprawczych, a również odnowienie tkanek, które uległy uszkodzeniu. Najwięcej ich występuje w ziarnistościach płytek krwi, to właśnie z nich czynniki są transportowane, kiedy tkanki ulegają uszkodzeniu. Dzieje się to w okresie procesu krzepnięcia krwi. Przy pomocy czynników wzrostu następuje błyskawiczne przekazywanie komórek do miejsca, gdzie zaszło uszkodzenie.

Warto wspomnieć, że terapia czynnikami wzrostu prp zyskuje coraz więcej zwolenników. Coraz powszechniej używa się jej w różnych działach medycyny w zakresie stymulacji gojenia tkanek. Na przykład, w ortopedii znajdują zastosowanie w kwestii przyśpieszenia zrostu kostnego, a także gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Warto nadmienić, iż czynniki wzrostu nie zaliczają się do kategorii leków uniwersalnych, co znaczy, że nie można nimi uleczyć każdego schorzenia, jednakże jego zastosowanie naprawdę jest dość szerokie.

Pamiętaj, iż kontuzja nie oznacza od razu końca twojej amatorskiej lub zawodowej kariery, gdyż dzięki tego typu odkrywczym terapiom, jak opisana terapia czynnikami wzrostu, wszystko jest możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*