Za jakie działania odpowiada geodeta? Poczytaj więcej faktów

Procedura podziału gruntu obejmuje podział danej działki na części, co polega na ustaleniu granic podziału oraz stworzenie odpowiedniej dokumentacji, wymaganej przepisami – zajmuje się tym geodezja.

geodeci w pracy

Autor: Alissa Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś geodezja dzieli się na dwa zasadnicze działy. A więc wyróżniamy geodezję niższą, która cechuje się tym, że tutaj pomiary przeprowadza się na płaszczyznach małych, których promień nie przekracza 15,6 km.

Masz jakieś kłopoty ze znalezieniem wiarygodnych wiadomości? To sprawdź tekst opublikowany w tym serwisie a przekonasz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

Tak zwana geodezja wyższa, to nauka o pomiarach, które występują na obszarach wielkich, o całkowitej powierzchni ponad 750 kilometrów kwadratowych. Czasami możemy spotkać się jeszcze z inne klasyfikacje, jednak nie wszyscy eksperci uznają je za ważne – zapraszam do lektury.

– przygotowanie przez geodetę projektu podziału z oznaczaniem projektowanych granic,

– uzyskanie decyzji o podziale nieruchomości, podejmowanej przez stosowny organ administracji,

– okazanie granic stronom biorącym udział w postępowaniu,


Wyświetl większą mapę

Proces podziału możne zostać przeprowadzony w ramach dwóch trybów postępowania.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Pierwszym z nich jest tryb administracyjny, dotyczący działek budowlanych i wymagający decyzji organu administracji, drugim, tryb podziału nieruchomości rolnych i leśnych, w przypadku którego decyzja administracyjna jest zbędna, a podstawą jest dokumentacja podziałowa – przeczytaj na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*