prasa

kilka zdań o automatyce

Automatyka jest częścią nauki, która jest nieznana dla bardzo wielu zwyczajnych ludzi, i łączy nam się raczej z naukami ścisłymi, z którymi wielu z nas miewało trudności w szkole. Jednym z wielu poddziałów automatyki jest automatyka przemysłowa. Zajmuje się ona automatyzacją przeróżnych procesów wytwarzania oraz procesów autonomicznych. Zdaniem części fachowców z tejże branży trzeba ją uznać za wyjątkowo dynamicznie rozwijający się dział inżynierii elektrycznej.

Fabryka
Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com

Automatyzację

produkcji i samych procesów przemysłowych wykonuje się przy zastosowaniu specjalistycznych systemów, które złożone są z wielu wielotorowych modułów. Do jednych z nich trzeba zaliczyć z pewnością czujniki poziomu oraz klapy oddymiania.
Czujniki są fizycznymi bądź biologicznymi narzędziami, które wlicza się w skład większych i o wiele bardziej skomplikowanych układów. Ich podstawowym celem jest niezmiernie dokładne łapanie sygnałów, które emitowane są przez otaczające środowisko. Oprócz tego do głównych jego zadań należy jeszcze rozpoznawanie ich a także zapis. W naukach takich jak automatyka (zobacz by porównać) czujniki informują o pojawieniu się konkretnych bodźców a także przekroczeniu określonej wartości dopuszczalnej. Czytaj: .
Inwestycje budowlane
Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/
Dzisiaj możemy je pogrupować na wiele rodzajów. Czujniki poziomu są optyczne, laserowe, mikrofalowe a także wibracyjne. W zależności od docelowego przeznaczenia mogą być używane do badania poziomu cieczy lub też substancji sypkich. Nieco innym rodzajem czynników są czujniki przepływu. Dziś gro przedsiębiorstw ma do zaoferowania czujniki – opinie na nasz temat – kompaktowe, w których miernik i elektronika przetwarzająca są ze sobą zintegrowane. Mierniki są używane na przykład do kontrolowania urządzeń klimatyzacyjnych czy też przepływu powietrza, które jest stosowane do schładzania szaf sterowniczych.

Oczywiście te najlepsze modele posiadają jeszcze więcej godnych uwagi zastosowań. Automatyka wiele zyskała na opracowaniu czujników. Dzięki ich obecności realne jest zgromadzenia informacji, które są pomocne w bardzo wielu procesach, którymi zajmuje się ta dziedzina nauki. Już także możliwości czujników wykorzystywane są w innych naukach technicznych.
Źródło: http://www.e-automatyka.eu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*