czerwony samochód - nauka jazdy

Przydatne informacje o procedurach jakie obowiązują w czasie przygotowań do egzaminu na prawo jazdy.

Chyba większość nastolatków po tym jak osiągną określony wiek marzy o tym, żeby się zapisać na szkolenie i rozpocząć robienie prawa jazdy. Aktualne przepisy bardzo dokładnie precyzują wszystkie sprawy z tym związane. Żeby można było przystąpić do egzaminu niezbędne jest uzyskanie odpowiedniego wieku, uzyskanie zgody lekarza i skończenie kursu w specjalnej szkole nauki jazdy. Kursy takie składają się z dwóch części, praktycznej i teoretycznej.

nauka jazdy
Źródło: pixabay

W czasie teoretycznych zajęć kursanci poznają kodeks drogowy, budowę i zasady użytkowania samochodów a dodatkowo podstawy pierwszej pomocy. Praktycznie wszystko to, czego się nauczą podczas tych zajęć sprawdzane jest później w czasie egzaminu teoretycznego. Za to zajęcia praktyczne odbywają się w samochodzie z instruktorem. Samochody do nauki jazdy są specjalnie oznakowane, przez co inni uczestnicy ruchu widzą, że obok nich porusza się kursant. Poza tym mają niektóre podwojone podzespoły, na przykład hamulce, których może używać instruktor w przypadku jakiegoś zagrożenia.

Przeważnie każdy kurs na prawo (zobacz oceń) jazdy (zobacz prawo jazdy w Tychach) zaczyna się od paru lekcji teoretycznych, w czasie jakich kandydat na kierowcę zapoznaje się z podstawowymi tematami które dotyczą poruszania się na drogach. Na pewnym etapie rozpoczynają się również lekcje praktyczne. Z reguły będą się one odbywać na autach, jakimi będzie się później jeździć podczas egzaminu w danej miejscowości, przez co kursanci znacznie pewniej się czują podczas tego stresującego wydarzenia.

„>

O tym, jak będzie wyglądać jazda decyduje już sam instruktor. Niektórzy z nich od razu wyjeżdżają z kursantami na drogi i tam uczą ich prawidłowych nawyków, z kolei inni rozpoczynają na placu manewrowym i dopiero jak ktoś nabierze wprawy w ruszaniu i zmianie biegów jadą dalej. W czasie lekcji praktycznych kursant musi się zapoznać z jeżdżeniem w różnych warunkach, z tego też powodu niektóre zajęcia mogą się odbyć wieczorami czy na bardziej odległych trasach (zapoznaj się z ofertą: nauka jazdy w Grójcu (witryna w tym temacie) w OSK Adept). Jeżeli instruktor umie uczyć i ma w miarę pojętne osoby, to przewidziany zakres godzin na jazdę spokojnie powinien wystarczyć większości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*