Kiedy iść do rzetelnego notariusza?

Notariusz jest osobą , która tworzy dokumenty na zamówienie i pieczątką urzędową nadaje im moc prawną. Z racji, że specjalista taki musi dopilnować zgodności z prawem sporządzonego dokumentu oraz ma on dbać o interesy każdej strony, której dokument dotyczy, dokumenty sporządzone przez takiego specjalistę mają charakter urzędowy. Dokumenty sporządzane przez notariusza mają na celu zapobieganie sprawom w sądzie, bądź być zabezpieczeniem interesów. Korzystanie z usług notarialnych ma charakter dobrowolny, jednak w przypadku niektórych rodzajów umów, niezbędne jest potwierdzenie jej przez notariusza.

Akty notarialne

Prawnik

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowym dokumentem wymagającym notarialnego potwierdzenia jest akt własności, podpisywany przykładowo w czasie zakupu nieruchomości czy lokalu. Pracownik kancelarii notarialnej (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem) ma obowiązek dbania o sprawdzenie zgodności poprzedniego aktu własności oraz dokonać odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej. Pracownik ten zajmuje się także potwierdzaniem prawdziwości dokumentów, podpisów oraz podpisywania oświadczeń, które mogą się przydać w przyszłości do ubiegania się praw o własność intelektualną.

Czyżby wpisy stworzone na stronie (https://adwokatjurendt.pl/) ogólnie Cię uradowały? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Z porad notariusza korzysta się często również w trakcie spisywania testamentu – notariusz dba wtedy o prawidłowość zapisów dokumentu, żeby uniknąć sporów dotyczących jego treści. Wysokość opłaty notarialnej jest uregulowana odpowiednią ustawą, może być ona stała, bądź zależeć od wartości zawieranej umowy.

Gdzie poszukiwać usług?

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W każdym mieście jest co najmniej parę kancelarii notarialnych. Wysokość opłat w każdej kancelarii jest równa, toteż warto dokonywać wyboru specjalisty na podstawie komfortu dojazdu do siedziby. Najbliższą kancelarię notarialną można odszukać wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę, zawierającą nazwę najbliższego miasta. Dla mieszkańców Warszawy taką frazą jest przykładowo „notariusze warszawa” . Wyszukiwarka internetowa pokaże wówczas mapę miejscowości z zaznaczonymi na niej punktami wszystkich kancelarii notarialnych.

Bez zwlekania zobacz tekst na stronie, w którym również odnajdziesz informacje traktujący o podnoszonej na tej stronie sprawie. Na pewno jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Wybierając któregoś specjalistę, warto skontrolować godziny otwarcia jego biura, oraz zaopatrzyć się w inne pomocne informacje, jak np. numer telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*