Dwie monety

Jednym z mniej popularnych zawodów, a przy tym zaliczanych do bardzo wymagających oraz prestiżowych stał się aktuariusz

Wiele osób nie miało nawet okazji słyszeć o tak nazywanym zawodzie, lecz okazuje się jednak że całkiem dobrze się on miewa. Przede wszystkim aktuariusze są niezbędni w towarzystwach ubezpieczeniowych, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami każda firma ubezpieczeniowa powinno mieć powołanego aktuariusza.

Świnka skarbonka
Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Jego podstawową rolą przy takim zatrudnieniu jest przy ubezpieczeniach na życie wycena rezerw (wejdź po więcej), zaś przy majątkowych i osobowych wydanie opinii w zeznaniach rocznych. W praktyce w chyba każdym towarzystwie pracuje co najmniej kilku przedstawicieli tego zawodu, tworzących dział odpowiedzialny za praktycznie wszystkie rzeczy związane z wyceną ryzyka finansowego. Oprócz tego do zadań aktuariuszy zaliczają się kalkulacje ryzyka przy poszczególnych finansowych produktach, wyliczenie progów wypłacalności i szereg analiz zyskowności. Dzięki temu co robią towarzystwa finansowe będą mogły zarządzać swoimi finansowymi produktami, czyli najzwyczajniej bezpiecznie prowadzić działalność ubezpieczeniową.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, aktuariusz zalicza się do elitarnych zawodów, najlepiej o tym świadczy liczba obecnie pracujących w nim ludzi – w chwili obecnej będzie to nie więcej niż trzystu specjalistów. Pracowanie jako aktuariusz jest obwarowane wieloma procedurami. Chętny wypełnić musi szereg warunków, to znaczy mieć miejsce zamieszkania na terenie naszego kraju, ukończyć wyższą uczelnię i nie mieć żadnego wyroku za określone przestępstwa. Wypełnienie tego wszystkiego dopiero umożliwi przystąpienie do państwowego egzaminu, i jedynie po jego odpowiednim zaliczeniu można wykonywać ten zawód. http://www.rezerwy24.pl/aktuariusz/

A zdanie takiego egzaminu do łatwych nie należy, chętni będą się bowiem musieli charakteryzować doskonałymi zdolnościami analitycznymi i doświadczeniem z obszaru matematyki finansowej. Zainteresowanym wykonywaniem tej specjalności zachęcają zarobki, ubezpieczeniowe firmy dużo mogą wydać za doświadczonych specjalistów, tak więc nikogo nie powinny dziwić pięciocyfrowa kwota przy przelewach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*