Jakimi sposobami wytwarza się powierzchnie dróg, jakie są popularne rodzaje asfaltu.

Większości z nas asfalt kojarzy się z nawierzchnią naszych ulic. Lecz jest to trochę błędne skojarzenie, ponieważ to, po czym poruszają się pojazdy jest przede wszystkim mieszanką różnych rozdrobnionych skał, a sam asfalt stanowi tam tylko parę procent całości.

odpady
Lecz mimo niewielkiej ilości jego rola jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie on jest spoiwem łączącym inne składniki i nadającym całej mieszance odpowiednie parametry.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś fascynującego na omawiany wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy oraz przejrzyj ofertę meble wójcik lyon.

Tak naprawdę asfalt to nic innego, jak substancja o charakterze bitumicznym, jaka w niższych temperaturach ma stałą konsystencję, a w wyższych przechodzi do stanu płynnego. Dzięki tym właściwościom możliwe będzie przygotowanie mieszanki układanej na drogach, po podgrzaniu dobrze się miesza z kruszywem, a także można po ułożeniu wszystko dobrze wyrównać.

Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt sprzedawany jest w dużej ilości odmian różniących się między sobą ceną i parametrami. Dzięki temu dopasować można jego właściwy rodzaj w zależności od konstrukcyjnych wymagań podczas budowy danej drogi.

Jeżeli opublikowane w niniejszym artykule informacje są według Ciebie fascynujące, to dodatkowo, który publikuje podobne artykuły.

Jedną z typowych, często stosowanych odmian jest asfalt 70/100, używany między innymi do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych przy drogach o lekkim natężeniu ruchu – więcej o autorze. Można go także stosować do wytwarzania mas impregnacyjnych i hydroizolacyjnych. Za to asfalt porowaty jest mieszanką mającą w sobie większą ilość wolnej przestrzeni – poznaj więcej.

Dzięki temu nawierzchnia zrobiona z tego materiału umożliwia przepływ powietrza i wody zapewniając należyty drenaż, a także w dużym stopniu ogranicza hałas w czasie jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*