Jakimi sposobami wytwarza się powierzchnie dróg, jakie są popularne rodzaje asfaltu.

Większości z nas asfalt kojarzy się z nawierzchnią naszych ulic. Lecz jest to trochę błędne skojarzenie, ponieważ to, po czym poruszają się pojazdy jest przede wszystkim mieszanką różnych rozdrobnionych skał, a sam asfalt stanowi tam tylko parę procent całości.

odpady
Lecz mimo niewielkiej ilości jego rola jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie on jest spoiwem łączącym inne składniki i nadającym całej mieszance odpowiednie parametry. Tak naprawdę asfalt to nic innego, jak substancja o charakterze bitumicznym, jaka w niższych temperaturach ma stałą konsystencję, a w wyższych przechodzi do stanu płynnego. Dzięki tym właściwościom możliwe będzie przygotowanie mieszanki układanej na drogach, po podgrzaniu dobrze się miesza z kruszywem, a także można po ułożeniu wszystko dobrze wyrównać.
Dokumenty medyczne

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
materiały

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Asfalt sprzedawany jest w dużej ilości odmian różniących się między sobą ceną i parametrami. Dzięki temu dopasować można jego właściwy rodzaj w zależności od konstrukcyjnych wymagań podczas budowy danej drogi.

Jeżeli opublikowane w niniejszym artykule informacje są według Ciebie fascynujące, to dodatkowo, który publikuje podobne artykuły.

Jedną z typowych, często stosowanych odmian jest asfalt 70/100, używany między innymi do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych przy drogach o lekkim natężeniu ruchu – więcej o autorze. Można go także stosować do wytwarzania mas impregnacyjnych i hydroizolacyjnych. Za to asfalt porowaty jest mieszanką mającą w sobie większą ilość wolnej przestrzeni – poznaj więcej.

Dzięki temu nawierzchnia zrobiona z tego materiału umożliwia przepływ powietrza i wody zapewniając należyty drenaż, a także w dużym stopniu ogranicza hałas w czasie jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*