W jaki sposób pozbyć się odpadków z ogródka?

Działkowicze zaczęli porządki w swych ogródkach. SPAlać czy też nie palić? To zapytanie każdej jesieni, niby hamletowski frazes, ciśnie się na wargi posiadaczy przydomowych ogrodów i rekreacyjnych parcel.

biuro

Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Co czynić jesienią z kupą zgromadzonych w ogródku czy na podwórku suchych liści, gałęzi i wszelkiej innej maści badyli? Zapalić? Czy może lepiej wetknąć do worków i wywieźć na wysypisko? A może dryndnąć po wywóz odpadów zielonych Poznań? W tej chwili palenie w ogrodzie zeschłych liści jak też gałęzi jest w większości gmin możliwe. Z tym, iż dotyczy to jedynie odrzutów o charakterze organicznym. Jeżeli do ogniska, w którym spalamy usunięte już suche róże, wrzucimy na przykład kawałeczek niepotrzebnego węża ogrodowego albo butelkę po chwastobójczym płynie, popełniamy czyn zabroniony. Zwykłych odpadków nie można bowiem spalać w ogrodzie pod żadnym pozorem. Paląc liście oraz pozostałe odpady ogrodnicze trzeba też pamiętać o tym, iż działanie to nie może łamać innych regulacji prawnych. Chodzi w szczególności o takie ustawy szczegółowe jak regulacja o ruchu drogowym. Chodzi również o prawo przeciwpożarowe – city-recykling – tanio odpad pcv źródło artykułu -. recykling (zobacz więcej)
Palenie w ogrodzie zeschłych liści nie może również w żadnym razie być uciążliwe dla sąsiadów. Wynika to z zapisów kodeksu cywilnego. Trudno jednak jednoznacznie uściślić, co można uznać za kłopotliwe dla innych, a co za postępowanie dopuszczalne – .

Jakiemuś sąsiadowi będzie bowiem przeszkadzać, jeśli zapalimy w ogrodzie parę suchych gałązek, a inny nie zwróci uwagi nawet, kiedy palić się będzie sterta mokrego siana. Innym rodzajem odpadów będzie gruz. By się go pozbyć musisz odnaleźć firmę jaka ma w ofercie wywóz gruzu Poznań.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*