Business

Jakie wolno wyszczególnić terminy wystawiania faktur w 2014 roku – co z pewnością trzeba o tym wiedzieć

Na początku 2014 roku pojawiły się następne zmiany w VAT, tym samym multum rzeczy zmieniło się odnośnie wystawiania samych faktur. Z pewnością należałoby wiedzieć jaka aktualnie jest data wystawienia faktury i ile ma się na to czasu.

Czytając nowe informacje oraz zapoznając się z aktualnymi przepisami zdołamy się dowiedzieć, że obowiązek wystawienia faktury wolno brać pod uwagę w kilku terminach. Przede wszystkim fakturę należy wystawić do 15 dni od końca miesiąca, w jakim firma dostarczyła Klientowi towar. Po drugie fakturę wolno także wystawić w terminie do 30 dni przed dostarczeniem Klientowi towaru, określonej usługi albo uzyskania zapłaty. Ważkie jest także to, by pamiętać o tym, iż w przypadku dopełniania poniektórych płatności, takich jak przykładowo należności za media, Net, prąd czy też gaz, faktury nie można wystawić później niż przed przeminięciem czasu płatności. Termin płatności faktury jest również zależny od typu konkretnej usługi.
Praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Należałoby porządnie zapoznać się z terminami wystawiania i płatności faktur, albowiem przekroczenie terminu może się wiązać z odsetkami, a naturalnie odsetki od zus to ostatnia rzecz, na jaką masz ochotę. Toteż niezwykle znaczące jest pilnowanie terminowego wystawiania faktury. Jeżeli masz dużą firmę czy też przedsiębiorstwo to niezmiernie dobrym pomysłem jest zaangażowanie kogoś, kto będzie za to odpowiedzialny. Niezwykle często przedsiębiorcy, którzy mają osobiste firmy muszą wykonywać niemało różnorodnych obowiązków, a jak wiadomo nie łatwo jest podołać wszystkiemu w pojedynkę.

Toteż pierwszorzędnym pomysłem jest zaangażowanie dodatkowych pracowników z właściwymi umiejętnościami, doświadczeniem i wiedzą, którzy będą zajmować się sprawami rachunkowymi związanymi z działalnością Twojej firmy, w tym też będą pamiętać o terminowym wystawianiu lub opłacaniu faktur. Ważna jest data wystawienia faktury. To bardzo znaczące, by przyjąć do pracy osobę doświadczoną z sporą wiedzą na ten temat, gdyż bardzo ważna jest świetna znajomość tej sfery, dzięki czemu można wykonywać swoją pracę profesjonalnie i fachowo.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*