Jakie są najbardziej istotne filtry w aucie? Co jaki czas należy je wymieniać?

W każdym pojeździe jest parę typów filtrów, są konieczne, ponieważ ich rola odnosi się do oczyszczania podzespołów, z którymi współpracują. Jak nie będziemy pamiętać o ich regularnej wymianie to może być tak, że nasze auto będzie źle funkcjonować, a to jest w stanie przyczynić się do innych, większych problemów.

filtry hydrauliczne

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Niezwykle ważny jest filtr (https://www.arapneumatik.pl/k-336-filtry-prozniowe) oleju, jaki znajduje się w silniku, a jego zadanie to czyszczenie oleju smarującego jednostkę napędową. Element filtrujący zatrzymuje gromadzące się w tamtym miejscu zanieczyszczenia, a to powoduje, że olej dłużej jest w stanie utrzymać swoje właściwości smarujące. Wymiana filtra oleju jest obowiązkowa przy każdej wymianie oleju silnikowego, dość często co 15 tysięcy kilometrów lub raz w roku. Następny rodzaj to filtr paliwa, jaki oczyszcza paliwo dochodzące do silnika z zawartych w nim zanieczyszczeń.
Zatrzymuje więc wodę, która występuje w oleju napędowym czy osady zebrane na dnie zbiornika. Jeżeli zanieczyszczenia przeniosą się do układu wtrysku to jest w stanie to wywołać awarię, więc zawsze miejmy to na uwadze. Wymianę tego typu filtra zaleca się zrobić po około 40 tysiącach kilometrów. Niezwykle istotne są także filtry kabinowe. Inaczej nazywane filtrami pyłkowymi, jakie znajdują się w układzie nawiewu powietrza. Jego zadanie to zatrzymywanie nieczystości, jak pyłki, owady czy zeschnięte liście.

Najlepiej działający filtr gwarantuje czystość powietrza we wnętrzu auta Filtr kabinowy najkorzystniej wymienić dwa razy w roku. Co więcej powinniśmy pamiętać, iż są też kolejne istotne filtry, jakie musimy co pewien czas wymieniać. Takie są filtry hydrauliczne oraz filtry powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*