Porady prawne

Jakie obowiązki realizuje komornik?

Zawód komornika jest bez wątpienia niezwykle ciężkim zajęciem. Zwykle ludzie żywią do osób wykonujących taki zawód nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Wynika to naturalnie z zakresu działań komornika. Zawód komornika jest także zajęciem wyjątkowo ryzykownym i wymagającym poświęcenia. Do typowych działań komornika trzeba włączyć ściąganie długów. Proces ten posiada wiele etapów. Początkowo ściąganie długu polega na zajęciu konta bankowego. Zajmuje się najczęściej sporą część dochodów dłużnika, aczkolwiek nie wszystko, aby pozostawić mu jakieś środki do życia. Czasami jednak zdarza się taka sytuacja, kiedy dłużnik jest bezrobotny i nie ma możliwości tego rodzaju działanie.

Poza tym często jest tak, że suma, jaką komornik (naszej kancelarii komorniczej w tarnowskich górach) chce zająć jest niezwykle wysoka i musi wówczas posiłkować się konfiskatą konkretnych dóbr. Wtedy właśnie ma miejsce konfiskata mienia, a więc samochodów, mebli, sprzętów gospodarstwa domowego, sprzętów kuchennych itp. Niekiedy może się okazać, że nawet to nie starcza na pokrycie kwoty jaką jest ktoś dłużny i należy zająć całe mieszkanie a osoba dłużna jest zmuszony się wyprowadzić. Do tego typu sytuacji niestety dochodzi często, zwłaszcza wówczas, kiedy dłużnik nie posiada majątku i oszczędności, a nierzadko również zatrudnienia.

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

W sytuacjach skrajnych może się okazać, że nawet takie działanie staje się niewykonalne, ponieważ dłużnik nie posiada żadnego dobra, nie jest właścicielem jakiegokolwiek pojazdu, domu czy nawet nie ma stałego wynagrodzenia. W takich sytuacjach wkracza do akcji sąd i ma miejsce postępowanie karne. Do takich tragedii dochodzi aktualnie bardzo często. W czasach kryzysu ludzie nierzadko tracą pracę i mają ogromne problemy ze spłatą wcześniejszych kredytów. Z drugiej strony jest liczna grupa osób chcących odzyskać swoje oszczędności, które komuś pożyczyły.

Wówczas takie osoby chcą odnaleźć jak najszybszą drogę do odzyskania swoich pieniędzy. Aby w dzisiejszych czasach trafić do komornika należy tylko wyszukać stosowną frazę w internet, najlepiej w połączeniem z miastem, gdzie poszukujemy komornika, np. komornik (serwis internetowy) sądowy wrocław. Można również postarać się trafić na różne licytacje skonfiskowanego mienia (strona www tu). Aby dowiedzieć się więcej o takich miejscach można np. wpisać komornik wrocław licytacje. Od razu odnajdziemy to, czego szukamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*