Jaki jest najdroższy i najbardziej niebezpieczny moment transportu drewna?

Do tzw. zrywki drzewa, zatem jego transportu od pnia do stanowiska załadunku czy też wstępnej obróbki wykorzystywane są m.in. niezwykle wytrzymałe łańcuchy oraz specjalne haki.

Takiego typu przyrządy po prostu powinny być najwyższej klasy, szczególnie, że taka zrywka to najkosztowniejszy oraz zarazem najniebezpieczniejszy etap transportu drewna.
Karton

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Używany m.in. do tej czynności hak do łańcucha powinien być szczególnie solidny, co jest wyrażane jego parametrami: jakością stali, z której hak (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki/) jest wytworzony i uciągiem roboczym.

Zainteresowały Cię dane podane w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej szczegółowych tematów, które znajdują się w linku pod spodem.

Takie haki dają możliwość wykonania pętli z łańcucha wokół pnia. Ponadto zależnie od klasy konkretnego zaczepu, są one pomalowane na odpowiadające klasie barwy. Przykładowo klasa 10 to kolor niebieski, natomiast 8 – czerwony. Wszystkie wykorzystywane profesjonalnie haki muszą posiadać specjalistyczny atest, który dostępny jest również w sklepach oferujących takie przyrządy.

Koszt takiego haka nie jest duży i wynosi mniej niż 50zł brutto. W wypadku jego chwilowego braku w magazynie sklepu, który go oferuje, pracownicy takiego punktu sprzedaży mogą przywieźć go w ciągu zaLEDwie kilku dni. naturalnie na każdy takiego typu hak udzielana jest gwarancja. Poza tym do haka można kupić dodatkowo odmienne narzędzia, np. specjalne zamki ślizgowe, jakie ułatwiają mocne oraz bezpieczne przymocowanie do kłody drzewa. Wszystkie tego typu sprzęty zapewniają bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym m.in.

w transport drzewa osobom. Odpowiedzialni za zakup wszystkich haków, łańcuchów czy pozostałych elementów są jednak pracodawcy. Ci jednak doskonale wiedzą, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*