Jak zdać egzamin na prawo jazdy? Jaki mamy na to sposób? Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Wiele osób pragnie, by poradzić sobie z egzaminem na prawo jazdy. Niestety czasem częste próby nic nie dają, tak więc szybko możemy się zniechęcić. Co więc możemy zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zdanie “prawka”. Zdaje się, że odpowiedź jest zaskakująco prosta i logiczna – po prostu najlepiej uczyć się na błędach innych ludzi.

samochód

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Żaden podręcznik do nauki jazdy (chociaż oczywiście obowiązkowy i przydatny) tak nie może pomóc, jak wypunktowanie tego rodzaju błędów i szczególne zwrócenie na nich swojej koncentracji. Dużo osób nie zdaje egzaminu przez swoją nieuwagę i brak skupienia, która oczywiście może się brać ze stresu. Tak więc zawsze bądźmy uważni, nie dajmy się zaskakiwać, jak zapali się żółte światło. Jak zbliżamy się przykładowo do miejsca z funkcjonującą sygnalizacją i włączy się żółte światło, to szybko należy zdecydować, czy będziemy stawać, czy jedziemy dalej. Spora ilość błędów robionych jest na skręcie warunkowym, tak więc jak zauważamy zieloną strzałkę, to powinniśmy ostrożnie ruszyć. Taka strzałka umożliwia warunkowy wjazd za sygnalizator, kiedy ją dostrzegamy nie czekajmy na zachęcający gest ze strony egzaminatora.

Bierność najczęściej zostaje zwykle potraktowana jako oznaka niewiedzy. Jak droga jest wolna i nie ma pieszych, to można jechać. Dla niektórych jeszcze prawo reklamy i promocji zmorą są ronda. Niektóre sygnalizatory są mało widoczne, ale oczywiście obowiązują. Wiele negatywnych ocen jest wynikiem przejechania za sygnalizator, na którym pali się czerwone światło. Na rondach kursanci dosyć często nie dostrzegają sygnalizatorów zlokalizowanych przed drogą, na którą pragną wjechać. Inne problemy może sprawiać skrzyżowanie z ruchem kierowanym. Należy zjechać z niego dość żwawo.

kierowca

Autor: Oleksii Leonov
Źródło: http://www.flickr.com
Egzaminatorzy dosyć często źle oceniają to, iż kursant może ruszyć, ale robi to tak powoli, iż zmusza innych uczestników ruchu do hamowania, a to oczywiście znaczy wymuszenie pierwszeństwa. No i ostatnia kwestia, co zrobić, gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych? Jak najbardziej należy je obserwować, a i również zdjąć nogę z gazu. Bardzo dużo ocen wynika z braku reakcji kierowcy na podjeżdżanie do przejścia dla pieszych. Jeśli więc dostrzegamy tam pieszego zdejmijmy nogę z gazu, będzie to oznaczało, że jesteśmy gotowi do zatrzymania auta. No i nie powinniśmy najeżdżać na linie, to dość częsty powód niezdania egzaminu. To kilka przykładów i porad, jakie mogą się przydać, pomimo to jak pragniemy zdać prawo jazdy książka będzie niezbędna (przykład: ), zwłaszcza taka, w której znajdują się najbardziej podstawowe, ale i aktualne informacje odnoszące się do zagadnień drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*