Jak zbudować dom zasilany alternatywnymi źródłami energii? To zdecydowanie się opłaca, także w naszym klimacie!

Stawiając swój dom, z pewnością powinieneś zastanowić się mocno nad tym, czy chciałbyś zasilać go klasyczną energią elektryczną czy też raczej zdecydować się na inne źródła energii.

odwzorowanie - dziecko

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach budowanie ekologicznych domów jest mocno popularne, jednakże przed podjęciem tego rodzaju decyzji musisz ją naprawdę porządnie przemyśleć. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie, czy takie działania jak montaż solarów na dachu swego domu opłaca się w naszym klimacie.
Energia słoneczna – czy to nawet możliwe?
Wśród większości ludzi panuje przekonanie, że zasilanie domu energią słoneczną wykonalne jest jedynie w państwach o mocno słonecznym klimacie, gdzie słońce ostro świeci niemalże przez cały rok.

Przekonaj się, że ta wskazówka spod linku (http://www.strojemikolaja.pl/) nie umknie Twojej uwadze, ponieważ przedstawia dokładnie taką tematykę, co post, który właśnie w teraz widzisz.

Nic mocniej mylnego – nawet jeżeli słońce nie razi się bezpośrednio w czy, wcale nie oznacza to, że jego promienie nie docierają do ziemi! Wręcz przeciwnie – wówczas także, przykładowo również w pochmurne dni, jest możliwe zasilanie solarów energią ze słońca. W polskim klimacie na pewno warto mieć w swym domu również tradycyjne podłączenie do energii elektrycznej, jednakże jest to zalecane praktycznie zawsze, niezależnie od państwa – u nas przyda się na pewno zwłaszcza w zimie.

opona w Porsche

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

fotowoltaika szczecin

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kto mi to zamontuje?
Jeżeli zdecydujesz się na solary, wtedy wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, żeby znaleźć firmę, która założy Ci je na dachu Twego domu.

W dzisiejszych czasach również sporo polskich firm będzie w stanie zrealizować podobną usługę – jeżeli w grę wchodzi (sprawdź fotowoltaika Szczecin) na pewno jest w czołówce. Tam bez wątpliwości znajdziesz właściwą firmę!
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*