markety

Jak założyć trawnik kroczek po kroczku

Anglicy mawiają, iż stworzenie ładnej murawy jest nadzwyczaj proste – wystarcza wysiać odpowiednie nasiona, a później kosić darń dwa razy na tydzień, i tak przez kilkaset lat (tyle liczą poniektóre angielskie trawniki).

Pierwszy trawniczek powstał prawdopodobnie w Indiach w XVII wieku.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś fascynującego na omawiany temat? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj asortyment (https://www.effector.com.pl/pl/listwy-przyszybowe/).

Murawę posiano naumyślnie – miała stanowić zielone otoczenie domu i jednocześnie go nie zacieniać (parędziesiąt pań każdego dnia przycinało źdźbła urządzeniami podobnymi do nożyc). Obecnie trawnik również stanowi tło dla ogrodowych obiektów, a prócz tego miejsce odpoczynku dla całej familii. Wiosenny czas to bardzo dobry moment na zakładanie trawnika – w marcu możemy już zabrać się do układania trawników z rolki, zaś w kwietniu do wysiewania nasionek – jednakże najpierw musimy właściwie przyszykować bazę. Właściwe przygotowanie gruntu pod murawę jest tak samo istotne, jak późniejsza pielęgnacja darni. Ziemię pod siew nasionek przygotowuje się tak samo, jak pod rozmieszczenie rolek. Miejsce kapitalne dla wzrostu trawy jest przez cały dzień słoneczne, z gruntem zwilgotniałym oraz przepuszczalnym (nie musi być nadzwyczaj żyzne, istotna jest struktura gleby – delikatna jak też próchniczna gwarantuje łatwy dostęp wody i powietrza do korzeni). Niemniej jednak gleba w ogrodzie jest niezwykle różna. Trzeba wyposażyć się w węże ogrodowe, które spożytkujemy do nawadniania trawnika.

markety
Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
nawóz florovit
Autor: SalTheColourGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie trawnika trzeba rozpocząć od usunięcia z podłoża możliwych śmieci a także zanieczyszczeń po budowie domku (gruz, resztki zaprawy murarskiej), bo mają one niekorzystny wpływ na glebę i rośliny.

Później grunt powinno się przekopać – łopatą (na głębokość, na którą sięga narzędzie) albo za pomocą glebogryzarki albo pługa. Potem podłoże trzeba użyźnić. Możesz wykorzystać nawóz Florovit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*