Jak wyselekcjonować dobrą herbatę?

Na krajowym rynku wybór herbat jest dosyć ogromny oraz z każdym rokiem się zwiększa. Prócz herbat ekspresowych coraz ogromniejszą wziętością cieszą się herbaty sypane. Można je nabyć nie jedynie w supermarketach, lecz też w hrebaciarniach oraz w specjalistycznych marketach herbacianych (tradycyjnych oraz online).
Ażeby z tej bogatej oferty wyselekcjonować, to, co najlepsze trzeba mieć pojęcie, jak muszą prezentować się liście poszczególnych typów herbatek.

Sałatka z szynką dębową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Na co kierować uwagę? Herbata zielona – jej liście winny posiadać kolor od srebrnego do ciemnozielonego, najodpowiedniej z połyskiem. Im jaśniejszy odcień listków, tym lepsza herbata.

Intrygujący artykuł? Zatem na pewno spodoba Ci się również informacja ze strony (http://www.winadlakonesera.pl/pol_m_Oferta_Kolor-Styl-wina_Wino-biale-176.html), który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba w niego kliknąć.

Jeśli chodzi o stopień zwinięcia listków, to trudno tu sformułować jednoznaczne reguły, jako że sposoby zwijania różnią się w zależności od gatunku herbaty, zwykle jednak dokładne skręcenie wskazuje na dużą jakość herbatki. Herbata czarna – jej listki muszą mieć odcień czarny z błyszczącym odcieniem pomarańczowym, granatowym albo czerwonym. O złej jakości herbaty zaświadcza matowy szarawy, kolor – takowa herbata została w procesie produkcyjnym wyjałowiona z soku.

Czerwona herbata – najlepsze herbaty mają charakterystycznie zabarwione brzegi liści. Biała herbata – jej listki powinny posiadać jasną, srebrną barwę a także delikatny puszek. Oprócz wyżej wyszczególnionej charakterystyki wyglądu poszczególnych herbat istnieją też uniwersalne reguły odnoszące się do każdego typu herbatek. Im wyższa jakość herbatki, tym więcej jest w niej tzw. tipsów.

Herbata Harney and Sons (dowiedz się o herbacie harney and sons) ma ich wiele.

Czy ten wpis był atrakcyjny, ale masz chęć na następne? Pragniesz odkryć link do serwisu (http://goldwasser.pl/restauracja/)? Więc zachęcamy – trzeba jedynie najechać myszką.

Tipsy są to młode pąki liściowe, które zawierają szczególnie wiele aromatu, tak więc ich obecność znamiennie podnosi atuty smakowe herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*