wycena udziałów w spółce z o.o

Jak przystąpić do wyceny firmy czy udziałów w niej jeśli planuje się ich sprzedaż.

Rozwijając swoją firmę najczęściej dużo energii wkłada się w to, aby możliwie szybko szła ona do przodu. W kolejnych krokach pokonuje się kolejne bariery, umacnia pośród konkurencji i zwiększa wartość.

Uzbekistan
Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com
wycena udziałów w spółce z o.o
Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz czasami może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu będzie się trzeba firmy albo części udziałów pozbyć. W takiej sytuacji konieczne jest wynegocjowanie ceny, za którą wszystko to się sprzeda. Oczywiście właścicielowi zależeć będzie na tym, żeby jak najdrożej sprzedać, za to przyszły właściciel zapewne zechce obniżyć jak się da cenę. W niejednym przypadku strony dochodzą do porozumienia i transakcja jest zawarta bez jakiś specjalnych formalności. Lecz zdarza się też niejednokrotnie, że potrzebne będzie przeprowadzenie odpowiednich wycen, które dadzą finansowy obraz całości.
dokumentacja podatkowa
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Przy tego typu transakcjach dość często robiona jest wycena udziałów w spółce z o.o. Ma to miejsce wtedy, gdy jest paru wspólników i jeden z nich będzie chciał się swoich udziałów pozbyć, czy to sprzedając je reszcie właścicieli, czy innej osobie. Taka wycena pozwoli określić, jak dużo tego typu udziały są warte, i będzie stanowić w wielu przypadkach punkt wyjścia do negocjacji. W przypadku sprzedaży firmy w całości wykonywana jest wycena – http://www.rezerwy24.pl/aktuariusz – jej ogólnej wartości, tu można się oprzeć o jedną z paru technik, wyniki których będą się jednak znacznie różniły.

W szczególności trudnym zadaniem jest wycena marki. W wielu firmach główną wartością jest właśnie znak towarowy, lecz do dobrego oszacowania jego wartości potrzebne jest odpowiednie doświadczenie i wiedza.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*