Jak przygotować czterokołowiec do zimy?

Zima to szczególnie wymagający okres dla pojazdu. Mimo, iż samochody posiadają coraz to w wyższym stopniu zaawansowane systemy jak też wyrafinowane rozwiązania, to nadal w kilku podstawowych aspektach zimą wymagają szczególnej troski z naszej strony.
Nieustanna wilgotność, niskie temperatury, chemiczne środki jak też piach, którymi posypywane są drogi, to wyłącznie niektóre czynniki, jakie znacznie utrudniają eksploatację czterokołowca w zimie.

Drewno w zakładzie stolarskim

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak sama wymiana opon nie starczy, ażeby zapewnić sobie komfort jazdy w tym szczególnym okresie. Wymiana opon również jest istotna, opony muszą mieć właściwy profil (atrakcyjna oferta kształtowników zimnogiętych www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete).
Musimy też pamiętać o sprawdzeniu jak też (oferty ustawników pozycyjnych) zabezpieczeniu paru newralgicznych elementów pojazdu. Przed zimą samochód powinniśmy dokładnie umyć zarówno z zewnątrz, jak również do środka. Nigdy nie wiemy kiedy zimowa aura pozwoli na ponowne zadbanie o lakier wozu. Przy tej okazji możesz zabezpieczyć czy też zlecić zabezpieczenie lakieru twardym lakiem. Dzięki temu czterokołowiec będzie trudniej się brudził oraz łatwiej go wyczyścimy. Gruntowne umycie pozwoli też na ocenę stanu warstewki lakieru. To dobra okazja do usunięcia drobnych ognisk korozji, jakie zimą, w kontakcie z solą z szos mogą stać się ogromnym ambarasem. Karoseria to także zamki a także uszczelki gumowe. Zimą guma może przymarznąć do metalowych nawierzchni karoserii, natomiast próba otwarcia drzwi, jakich gumka przymarzła, skończyć się może jej uszkodzeniem. Z tej przyczyny gumowe części powinniśmy nasmarować preparatami na bazie silikonu. W wypadku zamków musimy wyposażyć się w odmrażacz.

W żadnym przypadku nie należy smarować zamków miksturami, jakie akurat mamy w zasięgu ręki, bowiem zazwyczaj da to rezultat odwrotny do oczekiwanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*