Jak można przechowywać dane w chmurze?

Jeśli korzystasz codziennie z takich usług jak Google Kalendarz, Google Dysk czy też Dropbox masz do czynienia z praktycznym użytkowaniem tzw. cloud computing. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy wszystkie niezbędne dane, fotografie oraz notatki ciągle pod ręką bez względu na urządzenie z którego w danym momencie korzystamy.

cloud computing, chmura

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Najprościej rzecz ujmując, cloud computing a więc dane w chmurze, to metoda przechowywania oraz dostępu do danych jak i aplikacji za pośrednictwem Internetu – bez rejestrowania tychże wprost na dysku twardym naszego PC albo laptopa czy też innego urządzenia. Jak to działa? W standardowym, dotychczasowym podejściu, programy i aplikacje włączaliśmy oraz zapisywaliśmy lokalnie na dysku naszego urządzenia. Dane w chmurze jednakże, zachowywane są na serwerach korporacji zewnętrznych takich jak Google oraz udostępniane nam jako świadczenie dostępne przez sieć. W ten oto sposób mamy do nich dostęp z jakiejkolwiek lokalizacji, z dowolnego sprzętu mającego dostęp do Internetu. To właśnie ta cecha sprawia, iż dane w chmurze są rozwiązaniem szalenie wygodnym. Klient np.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę i przeczytać kolejne artykuły na podobny temat? To rewelacyjnie – wejdź więc na łącze do wpisu (http://lombardpiaseczno24h.pl/o-nas/) i przejdź do intrygującej witryny.

usługi Dropbox, płaci za wynajęcie przestrzeni wirtualnej serwera korporacji Dropbox. Nie ma więc konieczności kupowania własnych serwerów takich jak. centos server, ażeby zapisywać całość własnych danych tj. fotografie, filmy, bibliotekę muzyczną.

chmura, dane, cloud computing

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmawiając o danych w chmurze warto dodać, iż do rozwoju cloud computingu w znacznej mierze przyczynił się wzrost znaczenia technologii mobilnych – w tym smartfonów.

Jeśli zainteresował Cię omawiany tekst, to odnośnik tu pokieruje Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Potencjał cloud computingu jest bardzo duży a sama technologia rośnie w bardzo szybkim tempie. Warto dodać, iż już nawet komputery które używamy na co dzień mogą być “zanurzone w chmurze”. Takim urządzeniem jest Google Chromebook, czyli laptop, którego system operacyjny działa w technologii cloud computingu. ma także ogromne duże znaczenie nie tylko dla pojedynczych klientów lecz również dla większych przedsiębiorstw. Stworzenie i utrzymanie złożonych aplikacji jest drogie i wymaga olbrzymich zasobów sprzętowych i ludzkich. Dzięki chmurze, można usunąć te aspekty ponieważ dane przedsiębiorstwo nie musi sama zarządzać sprzętem oraz oprogramowaniem. Wszystkim zajmuje się firma (zewnętrzna, która udostępnia dane zapisane na przeróżnych modelach serwerów tj. centos server, przez sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*