Jak duży wpływ ma światło na nasze samopoczucie zalety lamp używanych do światłoterapii.

Światło jest niezbędne do normalnego funkcjonowania, jego rolę można zwłaszcza zobaczyć w zimie. Wielu ludzi w tym okresie idzie do pracy jeszcze w ciemności, cały dzień przebywają w budynku i wychodzą do domu po zmroku.

Buty Reebok

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dobrze wypaść na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Przy takim trybie życia przez dwa lub trzy miesiące można prawie wcale nie widzieć światła słonecznego, niestety u niektórych może się to poważnie odbić na zdrowiu. Niejednokrotnie pojawiają się nawet stany które przypominają depresję, jakich przyczyną jest przede wszystkim brak światła. Dlatego też zaleca się nawet w zimie jak najwięcej czasu przebywać na zewnątrz, najbardziej pożądany by tu był codzienny spacer w okresie, gdy jeszcze jest jasno oferuje lampy antydepresyjne). Jeżeli nie będzie takiej możliwości, to można pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakim będzie lampa antydepresyjna.
Jak się okazuje w praktyce, kuracje wykonywane tego typu lampami są bardzo skuteczne i u dużej części pacjentów będą dawać bardzo dobre efekty. Ich zasada funkcjonowania jest bardzo prosta, wystarczy na określoną ilość czasu usiąść przed zapaloną lampą, aby organizm otrzymał wystarczającą ilość światła.

Pamiętaj, że nasze odsyłacze (skleposwietlenie.pl/) prowadzą tylko do najbardziej ważnych witryn, na jakich odnajdziesz wyłącznie użyteczne wiadomości.

Pierwsze rezultaty widoczne są już przeważnie po upływie paru dni, w pewnych przypadkach trzeba się również dodatkowo wesprzeć odpowiednimi środkami chemicznymi.

Dobra lampa do światłoterapii emituje światło bardzo podobne do naturalnego, dlatego też przy tym leczeniu niezwykle istotne jest, żeby zastosować odpowiednią (dobra lampa do światłoterapii). Ponieważ jest to metoda bardzo bezpieczna, to można ją stosować nie tylko w celach leczniczych, ale także co jakiś czas profilaktycznie.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*