Instalacja odgromowa – pewnie w podczas trwania wyładowań atmosferycznych.

Niemal każdy budujący dom zastanawia się, czy odgromowa instalacja będzie mu konieczna, czy może możemy z niej zrezygnować, gdyż ryzyko trafienia gromu jest tak niewielkie.

Bo przecież piorun „strzela” w najwyższy przedmiot odnajdujący się w otoczeniu. Czy to prawdziwość? I tu jesteśmy w błędzie, albowiem o ile możliwość wygranej w totolotka da się obliczyć, to z prawdopodobieństwem trafienia pioruna już o wiele trudniej ( na stronie ). I chociaż prawo budowlane nie rozporządza przeprowadzania takiej instalacji w budynkach o wysokości poniżej 15 m, to nie warto kusić przeznaczenia. Naprawdę koszt 1,5 tys -3 tys.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę producent ślusarki aluminiowej pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

zł to mały procent łącznych kosztów budowy domku, a gwarantuje poczucie bezpieczeństwa jak też beztroski sen, w szczególności gdy na dworze hula burza a także błyska, jak w dyskotece. instalacje odgromowe posiadają proste zadanie – powinny przejąć na siebie energię wyładowania atmosferycznego po czym pewnie odprowadzić ją do gleby. Wyładowania atmosferyczne generują energię o olbrzymiej sile. Jeśli energia ta nie będzie odprowadzona do gleby, przez metalowy kanał połączony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia obiektu, sprzętów podłączonych do prądu, a wręcz pożaru domu. Nie warto więc ryzykować, tym bardziej, iż nie można mieć pewności, że błyskawica nie trafi w nasz budynek lub jego otoczenia.

Tylko teraz oceń panele dachowe ten tekst, który jest bardzo ciekawy. Zrób to już w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Na takie ”niespodzianki” najbardziej narażeni jesteśmy w trakcie burz wiosennych, oraz wówczas, gdy domek stoi na wzgórzu czy w „szczerym polu”. Warto zrealizować również alarmy, dla bezpieczeństwa i ochrony domu (alarmy piaseczno – Arnet).

Sypialnia, łóżko Zanette

Autor: Zanette
Źródło: Zanette
Dobrze zaplanowana jak też poprawnie wykonana instalacja odgromowa zabezpiecza budynek prawie w 100%.

O jej wykonaniu należy pomyśleć już na początku budowy, bo niektóre elementy, dla przykładu uziom fundamentowy, musimy wykonać w czasie budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*