wąż

Nietypowe zwierzęta w domu – zobacz czego potrzebują

Od bardzo dawna ludzie trzymają zwierzęta w domach. Aktualnie niewątpliwie najpopularniejszymi domowymi pupilami są psy i koty, jednak wiele osób decyduje się na hodowanie w domu innych stworzeń. Niejednokrotnie w tej roli pojawiają się przykładowo gryzonie, które z zasady nie są zbytnio wymagające jeśli chodzi o pielęgnację. Poza tym w wielu mieszkaniach można spotkać akwaria z rybkami.

ZwierzętaZwierzęta (polecamy) te nie potrzebują dużej troski od posiadacza, a starannie i oryginalnie urządzone akwarium często występuje jako atrakcyjna ozdoba domu. Wielu ludzi interesuje się jednak stworzeniami, które są egzotyczne, a nierzadko również (zobacz hiperłącze) groźne. Przykładowo w Internecie można spotkać wiele osób, które są zainteresowani hodowaniem węży lub jadowitych pająków. Niebezpieczeństwo związane z hodowaniem tego rodzaju pupila nierzadko dostarcza posiadaczowi adrenaliny. W każdym przypadku najbardziej istotne jest, by zwierzęciu nie stała się krzywda i by zaspokajać jego najbardziej znaczące potrzeby.

Hodowanie gadów

papuga z klatką
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Różnorodne gady coraz częściej znaleźć można w ofercie radycyjnego sklepu zoologicznego. Widuje się w nich na przykład różnego rodzaju jaszczurki, a czasami również węże. Coraz większa liczba osób aktualnie interesuje się na stronach internetowych sprawami tego typu, wyszukując hasła typu „agama brodata cena”. Przede wszystkim decydując się na trzymanie gada w domu, trzeba zasięgnąć wszelkich istotnych wiadomości w kwestii jego potrzeb, a więc sposobu hodowli. Niezalecane jest również kupowanie zwierząt za pośrednictwem Internetu, ponieważ mogą one pochodzić z nielegalnych źródeł. Najlepiej jest dokonać tego rodzaju zakupu w wysokiej jakości sklepie zoologicznym, gdzie otrzyma się także porady na temat pielęgnacji.

Zwierzęta niebezpieczne

Jak już zostało wspomniane, obecnie wiele osób interesuje się egzotycznymi groźnymi zwierzętami i hoduje je w swoich domach. W tego rodzaju przypadkach bardzo ważne jest, by dana osoba posiadała szeroką wiedzę na temat hodowanych gatunków. Ostrożne i rozsądne obchodzenie się z tego rodzaju stworzeniami umozliwia uniknięcie niebezpieczeństwa z ich strony. Wiadome jest bowiem, że istnieją takie gatunki zwierząt, których jad jest niebezpieczny dla życia ludzkiego. Z tego powodu przykładowo nie należy pod żadnym pozorem narażać się na bezpośredni kontakt z niektórymi pająkami i innymi jadowitymi zwierzętami. Więcej wiadomości pod adresem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*