ciężarówka

Transport międzynarodowy

Nasza gospodarka, mimo światowego kryzysu, ma się zadziwiająco dobrze. Powstaje wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Polacy chwycili w końcu los we własne, sprytne ręce i pomimo ogromnego ryzyka, zakładają udane biznesy. Bycie własnym szefem to o niebo lepsza sytuacja, niż ciągłe stosowanie się do poleceń w korporacji. Nawet początkowe gorsze miesiące, gdy firma dopiero rozkłada skrzydła, nie odbierają pozytywnego myślenia naszych przedsiębiorców.

cysterna
Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele powstających przedsiębiorstw jest nastawiona na handel (naszymi nieruchomościami w niechorzu) z naszymi wschodnimi sąsiadami. Mogłoby się wydawać, że przez wzgląd na historię i politykę, nasze relacje biznesowe ze Słowianami nie będzie się układać pomyślnie. Nic bardziej mylnego! W końcu jeszcze w okresie dawnego ustroju handel między Polakami, a Rosjanami był w rozkwicie. Mnóstwo naszych towarów, na przykład meble, były w Związku Radzieckim luksusem, a przymiotnik „polski” stał się wyznacznikiem najlepszej jakości. Teraz może polskie wyroby nie cieszą się już tak ogromna popularnością, ale nadal są chętnie wybierane przez naszych wschodnich sąsiadów.

Tak bliskie stosunki handlowe powodują, że gwałtownie rozwijają się w Polsce firmy transportowe, obsługujące również kierunki na Wschodzie. Transport chłodniczy stał się teraz bardzo intratny. Współpraca z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy działa w dwie strony, stad też samochody dostawcze nigdy nie jadą z powrotem puste Trzeba tylko zarejestrować się na dobrej giełdzie transportowej, gdzie bez trudu znajdziemy odpowiadający nam ładunek z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.Taki popyt na transport wyrobów do naszych wschodnich sąsiadów sprawia, że firmy transportowe rozszerzają spektrum swoich usług. Wiąże się to oczywiście z większymi wpływami, które potem można przeznaczyć na nowocześniejszą flotę. Warto także nieustannie szkolić pracowników.

Niezależnie od sytuacji politycznej w naszej części Europy, relacje biznesowe pomiędzy Polską, a naszymi wschodnimi sąsiadami nie ustaną. Niesłychanie trudno jest zerwać więzy słowiańskiej krwi i stulecia wspólnej historii oraz kultury.Więcej na ten temat: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*