Gdy potrzebny jest rzeczoznawca majątkowy

Coraz częściej zaczyna nas irytować za mała powierzchnia mieszkania? Dotarcie do pracy, przedszkola wiąże się z długim staniem w korkach? A może w końcu przyszedł czas na spełnienie marzenia o dobrze płatnej pracy w innej miejscowości?

Przyczyn dla których zmieniamy aktualne miejsce zamieszkania jest wiele. Każdy z nich wiąże się jednak ze sprzedażą aktualnej nieruchomości. Jeżeli podjęliśmy decyzję co do sprzedaży, nie ulega wątpliwości, że zależy nam na tym, aby otrzymać jak najwyższą cenę. Ale aby było to możliwe, musimy się wcześniej stosownie przygotować.

Istnieją takie mieszkania, które z rynku nieruchomości znikają natychmiast. Znajdziemy również takie, które pozostają na nim nawet rok. Co zrobić by jak najszybciej sfinalizować sprzedaż mieszkania?

mieszkanie, m4

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim przygotujemy ogłoszenie, musimy oszacować wartość naszej nieruchomości. Właściwa wycena to priorytet. Zbyt wysoka cena może ostudzić zapał. Z kolei zaniżona, może wzbudzić podejrzenia, iż lokal mieszkalny posiada mankamenty. Możemy to uczynić sami – porównując nasze lokum do tych z ogłoszeń, lub skorzystać z sprawdź porady prawne w Zabrzu osoby uprawnionej do wyceny nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy potrzebny jest np. wtedy gdy staramy się o kredyt. Oszacować możemy nie tylko wartość nieruchomości, ale również działki, lasu, a nawet takiego prawa, które pozwala sąsiadowi przejeżdżać przez część posiadanej przez nas działki. Za usługę rzeczoznawcy trzeba jednak zapłacić. Opłaty są bardzo zróżnicowane zależnie od trudności wyceny. Dowiedz się więcej:

Przygotujmy też ładne zdjęcia do ogłoszeń prasowych czy tych zamieszczanych w sieci.

wyceena majątku, mieszkania

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

W procesie sprzedaży mieszkania, ważna jest prezentacja, toteż, zadbajmy o porządek. Dom bez wątpienia klientów, jeśli poświęcimy kilka godzin i zadbamy o każdy szczegół. Brak niepotrzebnych przedmiotów pokazuje metraż oraz potencjał mieszkania. Dodatkowo warto sfotografować otoczenie nieruchomości (zobacz partnerzy.pl/kontakt) i wykonać zdjęcia pokazujące widok zza okna. Miejmy nadzieję, że kojący widok zielonych drzew, pomoże klientowi szybciej podjąć decyzję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*