images

FORD – 110 lat istnienia

Niedługo minie 110 rocznica istnienia marki Ford, firmy, która silnie wpłynęła na glob. Ojcem i dyrektorem przedsiębiorstwa był sławny Henry Ford, błyskotliwy przedsiębiorstwa i wynalazca. To dzięki jego ideom powstał Ford T, pierwszy na świecie automobil wytwarzany taśmowo

.

Pomysłem wynalazcy był rozkład długiego procesu produkcji na małe, łatwe do zrealizowania części. Korporacja została najbogatszym biznesem w Ameryce, zapewniając pracę rzeszom pracowników. Do teraz krążą opowieści, jakoby Ford płacił swoim pracownikom tak sowicie, że mieli pieniądze na kupno produkowanych przez przedsiębiorstwo samochodów.

Wg informacji historycznych jest w tym ziarnko prawdy – niemniej robotnik taki musiał wiele lat zbierać na samochód. Niedaleko fabryk samochodów powstawały całe osiedla pracownicze, które posiadały własne prawo (sprawdź nas) i służby policyjne. Henry’emu Fordowi udało się zbudować współczesną korporację na dużo lat przed ich zasadniczym rozkwitem.

Teraz firma ciągle funkcjonuje, rozprowadzając świetne modele samochodów (kliknij tutaj lawety producent), takie jak chociażby niewielki miejski samochodów Ford Focus (zobacz). Wydaje się, że przedsiębiorstwo liczące już ponad sto lat może pracować jeszcze przez wiele dziesięcioleci, o ile będzie zawsze celować w gusta klientów.

O ile interesują cię części do Forda, możesz rzecz jasna iść na niedaleką giełdę aut. Lepszym sposobem jednak będzie sieć – w sieci działa sporo witryn sklepów, które sprzedają części do Forda (przykłady) i innych gatunków samochodów. Tego typu sklepy odnajdziesz, o ile do Google wstawisz słowa „części do Forda”. Żeby ulepszyć rezultaty poszukiwań, możesz do frazy wpisanej w Google dopisać nazwę jakiegoś modelu pojazdu, np. Ford Mondeo. Sklepy w swoim rejonie odnajdziesz, dodając do sformułowania miejscowość, w której przebywasz.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*