techmadex

Firma giełdowa, a Techmadex – a więc, spółki odnotowywane na giełdzie papierów wartościowych

Co to dokładnie jest firma giełdowa oraz czy Techmadex się do wnętrza niej zalicza? Jakiego rodzaju spółki są notowane na giełdzie? Po co w ogóle istnieje giełda i jaka osoba może brać w niej udział? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze więcej odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!
Wbrew pozorom słowa „firma giełdowa” nie odnajdziemy zbyt prost wewnątrz sieci.

Bardziej prawdopodobne, iż poszukując go odnajdziemy słowa „spółka giełdowa”, która to jest tym czego poszukujemy, a która oznacza spółkę Akcyjną, która jest notowana na giełdzie papierów wartościowych. Co do pytania „jakiego rodzaju spółki są notowane na giełdzie?”, odpowiedź brzmi: Wszystkiego rodzaju. Wszystkie spółki (zobacz przekształcania spółek) akcyjne nadają się do wprowadzenia ich do giełdy, jednakże są one wdrażane po spełnieniu pewnych kryteriów, jak dla przykładu: „wydzierganie” wniosku o wprowadzenie akcji do obrotu przeznaczonego na rynku standardowym albo tak nazywanym równoległym. Jeżeli chodzi o pytanie „po co istnieje giełda?” to odpowiedź zazwyczaj nie bywa jednoznaczna, jednak można ją określić, że giełda istnieje po to, aby „zapewnić samemu sobie przyszłość”. Jeżeli Państwo nie dowierzają w tę konkretną odpowiedź, prosimy zajrzeć do sieci, w której jest pełno tekścików na ów temacik.

techmadex
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Czytając ten konkretny artykuł na pewno zauważyli Państwo, iż nie daliśmy odpowiedzi na drugą cząstkę pierwszego pytania.

W tej chwili to nadrabiamy! Odpowiedzią na wspomniane pytanie bywa: Firma techmadex jak najbardziej zalicza się do przedsiębiorstw (spółek) giełdowych, z tym wyjątkiem, iż należy do indywidualnej grupki giełd, o nazwie NewConnect, który to jest rynkiem akcji GPW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*