Hala przemysłowa

Fachowe podejście do wybudowania nowej hali magazynowej- o czym dobrze jest pomyśleć?

Projektowanie hal to tylko pozornie łatwa kwestia. Niezaznajomionemu z tematem może zdawać się, że wystarczy zbudować 4 proste ściany i zamontować dach, by wykreować taką hale. To złudzenia. Przy takim zadaniu musi głowić się co najmniej paru wykwalifikowanych ludzi. Z jakiego powodu tak jest?

Hala przemysłowa
Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością przypominacie sobie straszliwą katastrofę sprzed dekady – w stolicy Górnego Śląska zapadła się hala, uśmiercając wielu ludzi. Powodem tragedii był leżący na dachu śnieg. Rolą projektanta jest tak zaplanować halę, by takie tragedie nie miały prawa wystąpić. Najrozsądniejszym konceptem jest zainstalowanie pochyłego zadaszenia, z którego może ciągle spadać groźny śnieg.

Następnym ważnym aspektem, którym musi się martwić właściwy specjalista, jest system ochrony w wypadku ognia. W minionych wiekach, kiedy industrializacja dominowała na świecie, wiele tysięcy członków rozmaitych fabryk zginęło w płomieniach. Gdy zaprósza się ogień, ludzie zazwyczaj wpadali w panikę i tratowali się nawzajem. Oprócz tego nie opracowano wtedy jeszcze fundamentalnych praw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Olewano także zagrożenie ze strony niebezpiecznych budulców. W wielu sytuacjach to nie płomień zabijał zatrudnionych, a toksyczne opary z żarzących się materiałów, które były w użyciu w fabryce.

Dobry projektant umie dostosować halę do określonego celu. To jasna sprawa, że inaczej musi zostać zaprojektowana hala, w której będą ustawione maszyny taśmowe, a inaczej ta w której chcesz gromadzić różnorakie towary. Planista nie musi wszystkiego tworzyć od zera – w porządnych firmach projektowych są przechowywane zestandaryzowane wzory określonych przybytków, które można przy tym zajęciu użyć.

To już wszystko.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa wiadomość przedstawia szczegółowo interesujące problemy, które okażą się niesamowicie absorbujące.

Teraz na pewno już jesteś przekonany, iż projekty hal stalowych należy zlecać tylko najlepszym architektom, którzy w swojej ścieżce zawodowej stworzyli już wiele solidnych i bezpiecznych nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*