Emulsje asfaltowe – bezsprzecznie idealny sposób na to, aby zwiększyć żywotność dróg

Mówi się, że wszystkie prowadzą do Rzymu. Bez wątpienia jest w tym „porzekadle” trochę prawdy. Wszak w starożytności uznawane były za jedno z najbardziej spektakularnych osiągnięć mieszkańców „wiecznego miasta”.

budowa domu

Autor: Marttin Pettit
Źródło: http://www.flickr.com

Drogi odegrały niebagatelną rolę w rozwoju Imperium Rzymskiego. Teraz również mają bardzo duże znaczenie. Ich główny „składnik” stanowią emulsje asfaltowe. Co skrywa się pod rzeczonym pojęciem -? Forma upłynnienia asfaltu. To nader ekonomiczna oraz – co równie ważne – ekologiczna alternatywa dla powszechnie wykorzystywanych wysoko- i średniotemperaturowych technologii. Własności emulsji asfaltowych w dużej mierze są uzależnione od szeregu różnorakich parametrów, takich jak choćby odmiana asfaltu albo ilość użytego emulgatora -więcej…. Naczelnym „wyróżnikiem” opisywanych „substancji” jest bez wątpienia możliwość aplikowania „na zimno” Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń trafiających do atmosfery.

Należy zauważyć, że emulsje asfaltowe znajdują szerokie zastosowanie we współczesnym budownictwie drogowym (drogi klasy L i szybkiego ruchu, drogi osiedlowe i dojazdy leśne) a także szeroko rozumianym przemyśle. Podstawowym „wykorzystaniem” są prace utrzymaniowe, dla przykładu naprawa i utrwalanie nawierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*