normy

Stworzenie sposobów działania, dzięki którym jakość towarów będzie bardzo odpowiednia

Przed rewolucją przemysłową, która zmodyfikowała oblicze świata, jakość towarów była faktycznie świetna. Powodem był najczęściej fakt, że w przeszłości wszystkie artykuły robione były ręcznie przez rzemieślników, jacy dbali o renomę, ponieważ doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że wyłącznie wytrzymałe towary są w stanie zapewnić im klientelę.

jakość i normy: iso
W czasie rewolucji spopularyzowano produkcję masową. Dzisiaj z kolei jakość wielu produktów pozostawia dużo do życzenia. Na szczęście, ciągle powstają organizacje, których funkcją jest ochrona jakości, a przyznawane przez nie certyfikaty są jednym z powodów, dla jakich warto zdecydować się na zakup konkretnej rzeczy.

Przykładem takiej organizacji jest EICC (Electronic Industry Citizenship Coalition), założona w 2004 roku. Jej najistotniejszym zadaniem jest stworzenie sposobów działania, dzięki którym jakość (odwiedź serwis) towarów będzie dość wysoka. Aktualnie, w skład tej organizacji wchodzi około 40 firm. Jest to instytucja międzynarodowa, jaka skupia się najczęściej na sektorze elektronicznym. EICC (pod tym linkiem szczegółowe informacje) pilnuje, by warunki które są zapewniane pracownikom przez pracodawców były bezpieczne, a sama produkcja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla środowiska. Takie same funkcje spełnia ISO, a więc Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Ustala ona normy, jakie w ogromnej mierze świadczą o jakości artykułów czy usług. Przykładem może być iso 18001 , norma

certyfikat
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

skorelowana z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz norma iso 22716, która określa najistotniejsze zasady produkcyjne dotyczące branży kosmetycznej.

Dbałość o jakość ma współcześnie ogromne znaczenie. Wytwórcy starają się stosować do wymogów tego rodzaju organizacji, gdyż są świadomi tego, że zrealizowanie określonych norm owocuje dostaniem odpowiednich certyfikatów, jakie mogą stanowić doskonałą broń w walce z konkurencją. Każdy konsument bowiem woli nabyć produkt, jaki został wykonany zgodnie z najważniejszymi wymogami, mając pewność, że jego jakość będzie rzeczywiście zadowalająca. Organizacji, które dyktują normy produkcyjne jest na współczesnym rynku coraz więcej. Trzeba zaznaczyć jednak, że ich zadaniem jest nie tylko sprawdzanie jakości, ale także dbałość o pracowników danego zakładu oraz środowisko naturalne. Będąc na zakupach wskazane jest brać pod uwagę tego rodzaju zagadnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*