Młotek sędziego

Dzięki wiedzy radcy dowiemy się, gdzie udawać się w momencie, gdy chcemy otworzyć swoją działalność gospodarczą

Zakładanie spółek w Polsce wymaga spełnienia bardzo wielu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać trochę czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej konieczne jest pamiętanie o wielu elementach.

Przepisy w Polsce są tutaj wyjątkowo restrykcyjne i nie rodzą pola do różnego rodzaju malwersacji. Umowa cywilna powinna zawierać takie informacje, jak wzmianka o wspólnikach, data podpisania umowy, czas funkcjonowania spółki a także wzmianki wyjaśniające, jak dochód będzie dzielony. Wspólnikami w tego rodzaju spółce nie muszą być wyłącznie osoby fizyczne. Też spółki mogą zawierać takowe porozumienia.
prawo
Źródło: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest taką osobą, która profesjonalnie doradzi nam w najważniejszych sprawach, które dotyczą spółek cywilnych. Dzięki jego poradom dowiemy się, gdzie udawać się w chwili, gdy chcemy założyć swoją działalność. Wizyta w Urzędzie Miasta bądź Urzędzie Gminy jest w takiej sytuacji podstawą. Wymagane jest dodanie spółki do ewidencji działalności. Jest to płatne i wynosi ok. 100 PLN. Wpis musi być profesjonalnie przygotowany i nie może posiadać jakichkolwiek braków. Odwiedzić trzeba też inne instytucje. Mowa m.in. o GUS. W nim otrzymujemy REGON. Ażeby go dostać musimy złożyć stosowny wniosek. Potem pozostaje uzupełnienie formalności. Przez formalności należy rozumieć pozyskanie pieczątki (pozostałe wiadomości). Choć nie jest to aktualnie obligatoryjną czynnością warto ją mieć. Bezwarunkowo należy za to mieć rachunek firmowy, który trzeba założyć. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, ale w praktyce nie mamy innego wyboru.

Kancelaria (www.kancelaria-bonczewski.pl/zachowek/) prawna na terenie Katowic jeżeli tylko dostanie tego rodzaju zlecenie będzie w stanie przeprowadzić rejestrację naszej działalności. Gdy będzie taka potrzeba będzie ona odpowiedzialny za dopełnienie wszelkich kwestii mających związek z formalnościami, które dotyczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak również Urzędu Skarbowego. Bardzo często bywa tak, że ogarnięcie tychże instytucji jest najtrudniejsze z punktu widzenia początkującego przedsiębiorcy.
Źródło: gmlegal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*