Doceniajmy pracę twórców – ochrona własności intelektualnej

Paganiniemu nigdy nie zdarzało się zostawiać nut na stojaku na nuty, bowiem nie chciał, aby ktoś je skopiował. Kiedy grał podczas prób kadencję w swoim koncercie orkiestra zahipnotyzowana patrzyła, jak operuje palcami, wstrzymywał swe popisy i mówił do zgromadzonych: „i tak dalej”. Opuszczał ją na próbie, aby nikt nie mógł jej skopiować.

To doskonały dowód na to, iż własność intelektualna, jej temat, nigdy nie był człowiekowi obcy. Nawet na początku XIX w, kiedy muzyki Paganiniego nie było możliwości zgrywać na mp3… W dzisiejszych czasach także nie każdy wykonawca pokazuje swoją twórczość w internecie czy dodaje je na YouTube, by usłyszał o nich cały świat. Jeśli istnieją takowi – ich wybór, lecz uszanujmy też wybór tych, którzy nie chcą by ich twórczość była przedstawiana w taki sposób. Kopiowanie, ściąganie w tej sytuacji jest po prostu wykroczeniem przeciw czyjejś własności, zagarnięciem ”produktu” ludzkiego umysłu.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby zdobyć podobne dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (http://magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html), one z pewnością również przykują Twoją uwagę.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy pomysł, który wytworzy osoba przy pomocy swego intelektu, a co jest oryginalne, do tej pory niepospolite, określamy własnością intelektualną. (News nieuczciwe praktyki rynkowe) Są to w dużej mierze utwory muzyczne (wliczając słowa), patenty czy znaki towarowe. Konsekwencje ich naruszenia mogą nas kosztować nie tylko dużo stresów i czasu, lecz także pieniędzy.

Wyobraźmy sobie, że to my jesteśmy po drugiej stronie, i nagle zdajemy sobie sprawę z tego, iż to czego dokonaliśmy nie zostało docenione tak jak byśmy tego chcieli. Na przykład, ogłoszono konkurs w firmie kosmetycznej, w której pracujemy na logo właśnie powstającego szamponu. Daliśmy z siebie wszystko i projekt gotowy trafił do konkursu. Zdobył pierwsze miejsce, jednak postanowiono w międzyczasie, iż po niewielkich modyfikacjach będzie zdobił słoiczek kremu. (Sprawdź co to są prawa autorskie) Bez obaw – logo podlega ochronie wynikającej z przepisów prawa więc jakiekolwiek modyfikacje – muszą uzyskać nasze pozwolenie.

Bądźmy tego świadomi, że owoc pracy twórczej każdego z nas, który ze względu na swoją unikatowości a także znaczną doniosłość ekonomiczną, gospodarczą czy rozwojową zawsze wart jest ochrony. Szanujmy więc pracę pracę twórców, dodając im motywacji na dalszy rozwój.

Niezbędny jest Ci link do serwisu (https://kancelaria-adwokat.biz/)? Nie obawiaj się. W naszym następnym tekście wyszukasz to, czego poszukujesz. Zapraszamy!

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*