Do jakich celów wykorzystuje się w ogrodach najróżniejsze włókniny i folie.

W ogrodach bardzo często stosuje się najróżniejsze włókniny i folie, czy to w oczkach wodnych, czy przykładowo w formie zabezpieczenia przed atmosferycznymi warunkami.

Elektrownia 2

Źródło: http://sxc.hu/
http://www.ssab.com/pl/

Źródło: http://www.ssab.com/pl/
W tym pierwszym przypadku przeważnie stosowana jest wytrzymała folia PCV, która niekiedy ma grubość nawet do 1,5 milimetra. Folię taką kładzie się na spodzie zbiornika, przez co woda nie będzie wsiąkać w glebę, a będzie zatrzymywana w środku. Folia (ciąg dalszy tego zagadnienia- pod tym linkiem) do oczka wodnego powinna oprócz grubości mieć także odpowiednią wytrzymałość. W związku z tym że cały czas znajduje się ona na zewnątrz, to duża odporność na niskie i wysokie temperatury jest konieczna, nawet w okresie kilkudziesięciu lat.

Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle rzetelne źródło, spójrz na tekst, który był napisany przez autentycznego specjalistę.

Poza tym ważna jest również wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą się zdarzyć przy realizacji i dalszym użytkowaniu.

Oprzyrządowanie

Autor: itsclipping
Źródło: http://www.flickr.com
Inną odmianą stosowanych często materiałów w ogrodach jest agrowłóknina, jaka w pierwszej kolejności służy do ochrony roślin. Ochrona ta na pewno będzie przydatna zimą, przede wszystkim przed wiatrem i mrozem, i w tym celu najlepiej będzie się nadawać odmiana biała, często też nazywana zimową. Krzewy i inne rośliny owija się delikatnie tkaniną, dzięki czemu będą one dobrze chronione przed niekorzystnymi warunkami. Jest też zalecane, żeby wszelkie prace wykonać jeszcze przed pojawieniem się przymrozków, przez co uniknie się niebezpieczeństwa uszkodzeń.

Również biała, lecz jednocześnie cieńsza jest agrowłóknina wiosenna, która z kolei ma zastosowanie przy zabezpieczaniu przed lokalnymi przymrozkami i opadami deszczu czy gradu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*