Czym są elektroniczne papierosy?

Palenie jest niezdrowe i to się raczej nie zmieni. W każdym razie atrapą normalnych, kopcących papierosów są ich elektroniczne zamienniki. To już nie nowość, ale niektórzy ich nie znają.

Zakaz palenia w miejscach publicznych, coraz wyższe ceny papierosów i kampanie uświadamiające to, że dym > czujki dymowe jest szkodliwy dla otoczenia – to właśnie spowodowało, że elektroniczny papieros jest powszechnie używany. To zgrabne urządzenie miało wpłynąć poprawnie na układy palaczy ze światem.

E-papierosy zwykle są zasilane akumulatorem litowo-jonowym albo zwyczajnie baterią. Mają być czymś w stylu „inhalatorów” nikotyny, stąd też mogą służyć nałogowcom do rzucenia palenia poprzez spokojne zmniejszanie dawek nikotyny. W pewnym sensie są mniej szkodliwe, dlatego że nie dostarczają substancji smolistych, które stanowią realne zagrożenie zdrowia.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Jak działają e-papierosy?Wymienny kartridż, czyli ustnik, jest nasiąknięty odpowiednim płynem, nazywającym się e-liquid. Ten właśnie on posiada nikotynę (albo beznikotynowy) i jest podgrzewany przez specjalny mechanizm podczas zaciągania. Atomizer jest włączany przez mikroprocesor, dalej liquid (zobacz: liquid cannabis) się podgrzewa, tworząc aerozol, który wdycha palacz. To glikol propylenowy sprawia, że e-papieros może dymić, a dodatkowo można dobrać swoje zapachy i smaki. Płyn może mieć smak znanych papierosów o odpowiednim stężeniu nikotyny, ale może również być wiśniowy, a nawet o smaku znanych napojów gazowanych i drinków. Światełko LED sprawia, że przy zaciąganiu, e papieros imituje żar, świecąc.

Elektroniczne papierosy należy umiejętnie obsługiwać, czyli od czasu do czasu zasilać i instalować nowe atomizery i kartridże. Wydatki na te części są zdecydowanie mniejsze niż ceny papierosów. Najlepiej wybierać sprawdzone firmy, takie jak Mild.

Elektroniczne zalety
Na razie elektroniczne papierosy są całkowicie legalne i można używać ich raczej we wszystkich miejscach. Zwłaszcza w pubach, gdzie jest pełny zakaz palenia. Nie służą zdrowiu, ale również nie szkodzą, a zdecydowanie mogą wygrać z klasycznymi papierosami. To w dodatku spora oszczędność.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*