Czym jest umowa o zakazie konkurencji i kiedy zachodzi przedawnienie zobowiązania skarbowego?

Umowa o zakazie konkurencji mówi o tym, że pracownik nie zdoła kierować wobec chlebodawcy żadnej działalności rywalizującej. Nie może również niewątpliwie robić pracy w ramach stosunku pracy dla podmiotu, jaki prowadzi taką samą działalność. Pracownikowi należy się zadośćuczynienie za dochowanie zakazu. W Internecie zdołamy odszukać sporo orientacyjnych umów o zakazie konkurencji i formularzy, z których możemy korzystać.

Inwestycja

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo podatkowe obejmuje niemało przeróżnych norm i nakazów.

To doskonały czas, aby dowiedzieć się więcej danych na opisywany wątek – niezbędne jest tylko omówienie, które wyświetli niezbędne informacje.

Jednym z nich jest coroczne rozliczanie się z podatku. Wskazane jest pamiętać o tym, iż prócz zapłacenia podatku za odbierane przychody, zdołamy też skorzystać z odliczeń oraz ulg skarbowych. Rozliczając niektóre deklaracje podatkowe, zdołamy mieć prawo do określonych ulg fiskalnych, na przykład ulgi prorodzinnej, ulgi na Net bądź też ulgi rehabilitacyjnej. Czytaj też .

Warto zorientować się które odliczenia od podatku nam przysługują oraz z których ulg możemy skorzystać . Dzięki temu zapłacimy dolny podatek, a więc zachowamy kapitał.

Zainteresował Cię naszartykuł?! Napisaliśmy dla ciebie unikatowe porady, dlatego zobacz ten link na ten temat!

Rozliczenie podatku trzeba wykonać w stosownym, ustalonym terminie. Jeśli nie dotrzymamy terminu składania zeznania podatkowego, wtedy naturalnie możemy zapłacić duże sankcje karne.

Niemniej jednak należałoby pamiętać, iż zobowiązania te nie są wieczne oraz poniektóre mają swój termin ważności, a więc mogą ulec przedawnieniu. Zdoła więc zajść przedawnienie zobowiązania podatkowego . Pojęcie to pozostało jednoznacznie ujęte poprzez nakazy podatkowe. Przedawnienie zdoła zajść z mocy prawa bądź z mocy decyzji administracyjnej.

podpis

Źródło: pixabay

Wolno więc ogłosić, że istnieją aktualnie dwa typy przedawnienia zobowiązania podatkowego. Zobowiązania podatkowe przedawniają się po okresie pięciu lat od daty, w której upłynął termin zapłacenia podatku. Rzecz jasna wypada wziąć pod uwagę też to, że są wyjątki od tej reguły, niektóre zobowiązania skarbowe przedawniają się już po upływie trzech lat, a nie pięciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*