sprzątanie

Czy sprzątanie to istotnie trudny zawód

Czy sprzątanie to rzeczywiście ciężki zawód? Dla osób, które sprzątają z pewnością tak. Nie da się ukryć, że to męcząca praca i większość zatrudnionych wykonuje ją z obowiązku. Tymczasem dla tych, którzy są właścicielami przedsiębiorstw w tej branży, usługi sprzątające to dobry biznes. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakiego typu kontrahentami nawiążemy owocną współpracę, a także jak bogatą ofertą dysonujemy.

Po pierwsze warto oferować profesjonalne usługi dla galerii handlowych. Przeważnie taki kompleksowy serwis dotyczy utrzymania w czystości takich obszarów jak: ściany, balustrady, posadzki, sufity, jak również ubikacje. W tego typu budynkach mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu klientów, dlatego powinno się wyjątkowo dbać o czystość i higienę. Strategicznym działaniem jest podział galerii handlowej na poszczególne strefy w zależności od stopnia narażenia na zabrudzenia. Wówczas można wyznaczyć odpowiedni plan sprzątania.

W przypadku obiektów handlowych odrębny serwis to mycie okien. Trzeba mieć świadomość, że tego typu wnętrza są zazwyczaj mocno oszklone, a powierzchnia okna jest nietypowa. Dlatego usługa mycia okien wymaga profesjonalnego sprzętu, a także dokładnie przeszkolonych pracowników, ponieważ jest to praca na wysokościach warunkach. Każdy pracownik, który podejmie się takiego zlecenia musi wykazać się sprawnością fizyczną, jak również nie może mieć lęku wysokości.

sprzątanie
Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com

Warto zaznaczyć, że kompleksowe sprzątanie – budynków handlowych perfekcyjne dobrze wpływa na opinie klientów.

Standardowe sprzątanie Wrocław (porównaj informacje) to także serwis porządkowy osiedli mieszkaniowych. Firmy zazwyczaj oferują utrzymanie czystości zarówno w samych budynkach mieszkalnych, jak na obszarze wokół osiedli. Do obowiązków firmy należy zwłaszcza sprzątanie klatek schodowych oraz innych części wspólnych budynku, takich jak przykładowo poddasza oraz windy. Do terenów zewnętrznych przeważnie należą: parkingi, drogi dojazdowe, jak również trawnik. Systematyczne koszenie trawy oraz okresowe przycinanie gałęzi to ważne czynności, dzięki którym teren wokół budynków mieszkalnych jest zadbany. Warto też pamiętać o dezynfekcji trudnych miejsc w budynkach, gdzie mogą bytować szczury, przykładowo zsypów, piwnic. Natomiast zleceniobiorca powinien też zadbać o odśnieżanie chodników w miesiącach zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*