nauka gry na gitarze

Czas dla dzieci po lekcjach

Wszystkie osoby, które mają dzieci nie chcieliby by ich pociechy spędzały cały wolny czas przez komputerem. A zdarza się tak, że w obecnych czasach dzieci dość często poświęcają całą uwagę na bawienie się sprzętem elektronicznym, lub bezproduktywne przeglądanie stron internetowych. Tak, więc warto zabrać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze sprawdzić, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasza pociecha.

Czasem bywa tak, że dzieci muszą czekać na nas jakiś czas w świetlicy, może wtedy warto by chodziły na lekcje gry na gitarze, moglibyśmy przyjeżdżać po nasze maluchy parę minut później. Można też zabierać dzieci natychmiast po lekcjach, jeśli jest taka opcja i później dowozić je na zajęcia w innych miejscach (tutaj). W prawie każdym mieście są ośrodki kultury, które organizują zajęcia dla dzieci Polecany sklep w różnym wieku. Można zapisać dzieci na zajęcia z tańca, można zapisać je na lekcje śpiewu, albo kółko sportowe. Trzeba jednak pamiętać, że kiedy zapisujemy malucha na zajęcia dodatkowe dobrze wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Może siedmioletnie dziecko nie do końca będzie wiedziało, co chce robić, ale nie warto zmuszać naszego dziecka do piłki nożnej, jeżeli będzie ono wolało kółko muzyczne.

na zajęciach tanecznych
Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele razy był kłopot ze zorganizowaniem dziecku czasu. Oczywiście twierdzi się, że, kiedy dzieci są starsze to powinny same sobie coś wymyślić, jednak wtedy najczęściej nasze pociechy siadają przed komputerem albo przed telewizorem: zobacz więcej. Tak, więc powinniśmy sami zadbać o znalezienie zajęć dodatkowych dla naszych pociech. Możemy zapisać naszą pociechę np. na zajęcia taneczne dla dzieci. To bardzo dobra opcja. Nie dość, że nasze dziecko pozna inne dzieci, to dodatkowo poprawi swą koordynację ruchową. Rzeczywiście dobrze wziąć je pod uwagę, zwłaszcza, że to zajęcia, które pozwalają na to, że nasze dziecko w mieszkaniu również będzie ćwiczyło. Zamiast siadać przed komputer będzie wolało powtarzać sobie układ z ostatnich zajęć. Oczywiście z czasem dziecko może zmienić sambę zechcieć uczęszczać na taniec hip-hoplub na jakieś inne tańce. Dobrze pozwolić dziecku po prostu pokochać taniec, bo wtedy na pewno będzie to jego hobby do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*